„S Joem Liebermanom sme sa nie vždy zhodovali, ale jeho kariéra vo verejnej službe bola mimoriadna, vrátane štyroch desaťročí strávených bojom za občanov Connecticutu. Usilovne pracoval aj na zrušení zákazu „Nepýtaj sa, nehovor“ a pomohol nám schváliť zákon o dostupnej zdravotnej starostlivosti. V oboch prípadoch išlo o ťažkú politiku, ale on sa držal svojich zásad, pretože vedel, že je to správne,“ zaspomínal na bývalého senátora Obama na sieti X.
Vo voľbách roku 2008 Lieberman podporoval republikána Johna McCaina, s ktorým zdieľal „jastrabí“ pohľad na otázky armády a národnej bezpečnosti, okrem iného bol silným zástancom amerického vojnového úsilia v Iraku, a takmer sa stal jeho kandidátom na viceprezidenta, píše AP, McCain však vtedy dal prednosť aljašskej guvernérke Sarah Palinovej.
Mnoho demokratov Liebermanovo konanie vnímalo ako zradu, bývalý senátor svoju stranícku nevyhranenosť obhajoval tým, že sa vždy riadil svedomím a že mu vždy na srdci ležali záujmy ľudí, ktorých zastupoval. V roku 2011, rok pred svojím odchodom zo Senátu, v tomto duchu kritizoval fungovanie amerického Kongresu v rozhovore so serverom Politico.
„Ľudia sem neprichádzajú, aby uviazli v patovej situácii, ale aby niečo urobili. Prečo by človek strávil čas získavaním peňazí na kampaň, snahou o zvolenie a všetkou tou špinou, ktorá moderné politické kampane sprevádza, keď potom nemôže nič robiť?“ povedal vtedy Lieberman.
Priazeň medzi progresívne orientovanými voličmi mu naopak získala jeho podpora práv na interrupciu, práv homosexuálov alebo environmentálne otázky, pri ktorých sa pri hlasovaní v Kongrese vyjadroval za ochranu životného prostredia.
Záverom života Lieberman zasiahol aj do súčasného predvolebného diania v USA so svojou iniciatívou No Labels („žiadne nálepky“), ktorá sa prezentuje ako odpoveď na „hnev a kontroverzie“ prevažujúcu na súčasnej politickej scéne. Kandidáta, ktorý by sa postavil demokratovi Joeu Bidenovi a republikánovi Donaldovi Trumpovi, však zatiaľ hnutie nepostavilo.
Biden vlani v septembri na adresu Liebermana, svojho mnohoročného kolegu z vysokých poschodí americkej politiky, povedal, že svojím konaním pomôže Trumpovi, pretože jeho hnutie mu zoberie časť voličov. O mesiac neskôr Lieberman napísal komentár pre denník The Wall Street Journal titulovaný „No Labels Trumpovi nepomôže“.
V roku 2014 Lieberman navštívil Prahu, kde sa zhodou okolností narodila jeho žena Hadassah.