Zo siedmich Slovákov nebodoval ani jeden. Hviezdou večera bol brankár Tristan Jarry, ktorý strelil gól

Zdroj: FACEBOOK/Marián Studenič, FOTO TASR/AP

Montreal s Jurajom Slafkovským prehral na domácom ľade s finalistom minulej sezóny Floridou 1:5. Panthers strelili štyri góly v tretej tretine, z toho prvé tri za necelých šesť minút. Slovenský krídelník odohral 13 minút a 33 sekúnd, do štatistík sa nezapísal a zaznamenal jeden mínusový bod.

S prehrou sa musel zmieriť aj Tomáš Tatar, ktorého Colorado podľahlo Arizone 3:4 po predĺžení a ukončilo sériu štyroch víťazstiev. Coyotes zvíťazili v treťom stretnutí za sebou, rozhodol o tom 21 sekúnd pred koncom extra času Nick Bjugstad. Tatar bol s časom 7:54 najmenej vyťažovaným hráčom duelu, zaznamenal jeden strelecký pokus. Miloš Kelemen sa nedostal do zostavy Arizony.

Martin Fehérváry pomohol Washingtonu k víťazstvu 5:4 na ľade Anaheimu, k čomu výrazne prispel najmä autor hetriku Tom Wilson. Ten vo svojom jubilejnom 700. zápase zažil premiérový trojgólový večer. Slovenský obranca odohral solídny zápas, na ľade strávil necelých 21 minút a pripísal si dva hity. Kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin mal dve asistencie a na konte má 1499 bodov. Capitals čakajú na tripe po arénach tímov zo západu ešte zápasy na klziskách Vegas a Arizony. Prvý gól v NHL strelil 19-ročný obranca „káčerov“ Tristan Luneau a pridal aj asistenciu. Ducks prehrali ôsmy zápas za sebou.

NHL – výsledky:
Boston -San Jose 3:0, Detroit – Chicago 5:1, Montreal – Florida 1:5, Philadelphia – New Jersey 3:4 pp, Tampa Bay – Pittsburgh 2:4, Toronto – Seattle 4:3 pp a sn, Carolina – NY Islanders 4:5 pp, Nashville – Minnesota 1:6, St. Louis – Buffalo 6:4, Winnipeg – Edmonton 1:3, Arizona – Colorado 4:3 pp, Calgary – Dallas 4:3 pp, Anaheim – Washington 4:5, Vancouver – Vegas 1:4