fbpx

Zlaté body: Slovan vydoloval víťazstvo v Ľubľane napriek streleckej smole. Vedie tak tabuľku A skupiny

Zdroj: FOTO TASR/Martin Baumann

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vyhrali v 2. zápase A skupiny Konferenčnej ligy na trávniku NK Olimpija Ľubľana 1:0. O výsledku rozhodol gólom z pokutového kopu Aleksandar Čavrič. Tri body z horúcej pôdy slovinského majstra znamenajú, že Slovan je na čele tabuľky A skupiny so šiestimi bodmi. V druhom zápase skupiny faerský KÍ Klaksvík prekvapujúco remizoval s francúzskym LOSC Lille 0:0.

Streleckú nemohúcnosť korunoval Weiss ml.

Slovan na Štadióne Stožice predviedol presvedčivý výkon. Počas celého stretnutia však doplácal na priam žalostnú koncovku. Počas hry si vypracoval niekoľko skvelých gólových šancí, s ich premieňaním mal však problémy. Korunu všetkému nasadil najväčší smoliar zápasu Vladimír Weiss ml., ktorý okrem troch tutových šancí zahodil v 28. minúte pokutový kop. Brankár Vidovšek si s ním poradil, na konci prvého polčasu vo veľkej šanci stopol aj snahu Čavriča.

V prvom dejstve sa hral pomerne nezáživný futbal s množstvom nepresností. Opticky mal viac z hry Slovan, pričom hlavne v úvode sa útočná trojica Barseghjan – Čavrič – Weiss prezentovala dobrým pohybom a útočnou aktivitou. Nášmu úradujúcemu majstrovi vyšiel taktiež ťah, s ktorým prišiel tréner Vladimír Weiss, a to hra na troch stopérov v systéme 3 – 4 – 3. Na súpera jednoznačne platila.

Podstatné veci sa však diali po zmene strán. Ako prvý spálil nemožné opäť Weiss, po peknej Blackmanovej prihrávke z pravého krídla. V 55. minúte potom domáci hráči zazmätkovali v rozohrávke, k lopte sa dostal Barseghjan, ktorého brankár Vidovšek podrazil a pískal sa 2. pokutový kop v prospech nášho úradujúceho majstra. Tentoraz si loptu na biely bod postavil Čavrič a poslal ju po svojej pravej ruke presne k žrdi – 0:1.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

Domáca Olimpija sa snažila vyrovnať, no nedostávala sa na dostrel bránky Borjana. Slovan pozorne, lež účelne bránil. Všetko nasvedčovalo tomu, že taktika ušitá trénerom Weissom bola správna. Navýšiť skóre mohol v 85. minúte striedajúci Strelec, ktorý išiel sám na domácu bránku, urobil kľučku na bránkara, no loptu nepochopiteľne poslal mimo troch žrdí. Slovan to však nemuselo mrzieť, nakoľko dokráčal k víťazstvu. Tri body zo Štadióna Stožice v súčte s remízou Klaksvíku s Lille znamenajú, že je na čele A skupiny so 6 bodmi.