fbpx

Ženy opúšťa láska a vášeň viac ako mužov, hovorí štúdia. Ponúka vysvetlenie

Ilustračná foto. Zdroj: Pexels - Vera Arsic

Keď sa zameriame na rozdiel medzi frekvenciou, s ktorou pociťujú lásku ženy vo vzťahoch s dlhou históriou – a tie v novších zväzkoch, ukáže sa priepasť veľká 60 percent. V prípade mužov je len 0,4 percenta, dodáva Telegraph .

Podobne je to s vášňou. Tam sa dĺžka vzťahu podpisovala na ženách poklesom frekvencie vášne o 55,3 percenta, u mužov to bolo o 22,7 percenta.

Rodová nerovnosť ako ničiteľ

Podľa tradovaného stereotypu to pritom býva muž, kto zo vzťahu mizne, kvôli rutine, nedostatku vášne, kvôli egu, ktoré si chce dokazovať atraktivitu u mladšej ženy, informuje The Guardian.

Štúdia ponúka aj odpoveď na otázku, s čím môžu byť ženy nespokojné. Nerovnosť stálosti lásky a vášne u mužov a žien vysvetľuje poukazom na inú nerovnosť – nerovnosť ohľadom deľby domácich a rodinných povinností. Ťažnica je stále ešte nespravodlivo na ženách. To prirodzene brzí lásku, cit, vášeň.

Niekdajšia rozvodová právnička Joanna Harrisonová, ktorá nakoniec sa nakoniec stala vzťahovou terapeutkou, to potvrdzuje. „O rozvod žiadajú častejšie ženy,“ uviedla pre The Guardian. Prečo? Výnimok z pravidla je veľa, ale určujúci trend je podľa nej jasný. „Ženy dávajú častejšie najavo frustráciu z komunikácie vo vzťahu a z deľby práce,“ hovorí.

Muža podľa jej slov častejšie zaujíma sexuálny rozmer vzťahu a chcú menej frustrovanú manželku. Je to pritom, aké prekvapenie, prepojené, ako preukázala zásadná a prelomová štúdia z roku 2022 z magazínu Archives of Sexual Behaviour . Popísala, že tradičné, nerovné, neférové ​​rozdelenie rolí v domácnosti sa jednoducho prepisuje do nižšej sexuálnej túžby žien. „Prečo mizne sex zo vzťahu. Ničia ho muži v úlohe závislých detí.“

Pozitívne na záver: láska dáva šťastie

Pritom všetky aktuálne štúdie skladajú láske hold. Jednoznačne prináša šťastie a spokojnosť, a to platí pre ženy aj pre mužov. „Myslím, že dáta sa dajú interpretovať optimisticky. Aj keď vášeň a láska opadajú, stále vytrvávajú,“ uviedol denníku The Times autor práce Saurabh Bhargava.

Jeho výskum naznačil, ako citom okrem rovnejšej rodovej distribúcie domácich prác pomôcť. Ak boli páry aspoň na osem hodín od seba, zvyšovalo to pravdepodobnosť pocitu lásky po stretnutí. Bez ohľadu na to, akú dlhú históriu mal vzťah za sebou.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie