Základná časť skončila. Vo štvrťfinále play-off uvidíme súboj Košíc so Slovanom! (súhrn 50. kola Tipos extraligy)

Na snímke fanúšikovia Slovana po víťazstve 5:2 v zápase 50. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava – HK 32 Liptovský Mikuláš v piatok 8. marca 2024 v Bratislave. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

HC Mikron Nové Zámky – HKM Zvolen 4:5

Pre domácich hráčov išlo o rozlúčku so sezónou, ktorú výsledkovo nezvládli. To sa podarilo Zvolenčanom, ktorí na diaľku bojovali o 6 šieste miesto, čo sa im nepodarilo. Obsadili až siedme miesto a zahrajú si predkolo s Liptovským Mikulášom. V tomto zápase sa za domácich gólovo presadili Roy, dvakrát Loggins a Prokeš. Za Rytierov skórovali Marcinek, Csányi, Lukasevicius, M. Hults a rozdielový gól strelil v čase 51:46 po prihrávke Koleniča Marcinek.

HC 19 Humenné – HK Dukla Michalovce 2:5

Aj pre Humenčanov išlo o domácu rozlúčku so sezónou. Na zápase bolo viac ako 3000 divákov. Hostia zo Zemplína ešte bojovali o druhé miesto a získali ho. Skóre otvoril domáci Šoltés v 7. minúte, hosťujúca odpoveď bola trojgólová: presadili sa Buc, Varga a Paločko. Kontaktný gól dal v 28. minúte Foss, ale výhru Michaloviec potvrdili ešte presné zásahy Daugavinša a Acolasteho.

HC Košice – Dukla Trenčín 2:3

Domáce Košice mali istotu štvrtého miesta. Po tomto kole je jasné, že vo štvrťfinále sa stretnú so Slovanom Bratislava! Čo ich však dozaista trápi, to je bilancia na domácom klzisku, kde prehrávajú zápas za zápasom. Tentoraz v Steel Aréne vyhrali Trenčania, ktorí bojovali o čo najlepšiu priečku smerom do predkola. Napokon skončili na deviatom mieste a zahrajú si s Nitrou.

V tomto zápase išli už do trojgólového vedenia, keď sa presadili postupne Ahl, Immo a v 45. minúte Charbonneau. Až v závere Oceliari znížili dvoma gólmi po presných zakončeniach Beluška a Jaaskelainena.

Známe štvrťfinálové dvojice play-off: Spišská Nová Ves – Banská Bystrica a Košice – Slovan Bratislava

Predkolo play-off : Zvolen – Liptovský Mikuláš a Nitra – Trenčín (prvé zápasy v pondelok 11. marca 2024 o 18:00 h. Hrá sa na tri víťazné stretnutia.)