Základná časť skončila. Vo štvrťfinále play-off uvidíme súboj Košíc so Slovanom! (súhrn 50. kola Tipos extraligy)

Na snímke fanúšikovia Slovana po víťazstve 5:2 v zápase 50. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava – HK 32 Liptovský Mikuláš v piatok 8. marca 2024 v Bratislave. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Základná časť Tipos extraligy je už minulosťou. Po 50 odohraných kolách sa jej víťazom stali hokejisti HK Poprad, druhé miesto obsadili Michalovce. V piatkovom kole (8. 3.) sa hralo o veľa, no napokon si priamu miestenku do play-off vybojovali Slovan Bratislava a Banská Bystrica. Už v pondelok 11. marca štartuje predkolo, do ktorého skĺzli Zvolen a Nitra.

50. kolo Tipos extraligy:

HC Slovan Bratislava – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2

Slovan na postup do play-off potreboval jednoznačne vyhrať. Podarilo sa mu to. Do vedenia pritom išli hostia, keď po 55 sekundách otvoril skóre Quince. Na jeho gól odpovedal dvomi domáci kanonier Pecararo. Na 2:2 vyrovnal v 27. minúte mladík Sejna. Kľúčový gól padol v 40. minúte z hokejky Mahboda. V záverečnej tretine postup Belasých gólmi spečatili Mahbod a do prázdnej bránky Poirier. Slovan tak obsadil piate miesto a vo štvrťfinále narazí vo veľkom derby na Košice.

HC´05 Banská Bystrica – HK Nitra 5:3

Pod Urpínom sa hralo o priamu miestenku do play-off. Nakoniec si ju na úkor Nitry uchmatli domáci, ktorí mali snový úvod – brankára Aittokallia postupne prekonali legionári Turnbull, Vela a Langkow. Až v 45. minúte znížil obranca hostí Cotton, ale následne prišli dva góly domácich – presadili sa Vela s Výhonským. Bolestivú prehru Corgoňov zmiernili symbolickými gólmi Hrnka s Cottonom. Banská Bystrica obsadila šieste miesto a v play-off sa stretne podobne ako pred rokom so Spišskou Novou Vsou.

HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 3:1

Domáci Kamzíci už mali vo vrecku víťazstvo po základnej časti a prevzali si Pohár Dušana Pašeka. Po výhre nad Spišiakmi, ktorí ešte na diaľku bojovali o prípadné druhé miesto. Nepodarilo sa to. Pred 4233 divákmi otvoril skóre na konci úvodnej tretiny Calof. Vyrovnával v 30. minúte hosťujúci Nellis. Rozdielové góly čo sa týka výsledku strelili Bjalončík a Dmowski, ktorý sa s 30 gólmi stal najlepším strelcom extraligy.