Založili skupinu J&T. Prvý zárobok získali vďaka návšteve pápeža na Slovensku v roku 1990. Na zhromaždení na jeho počesť predávali džúsy za dvojnásobnú cenu. O pár rokov neskôr pomohol Tkáč starší synovi, kedy mu dopomohol k biznisu štedrou pôžičkou.
Prvý milión firme priniesli časy kupónovej privatizácie, kedy kupónové knihy skupovali spolu s akciami.
Tomáš Chrenek a rodina, majetok 850 miliónov eur
Chrenek je akcionár spoločnosti Moravia Steel, pod ktorú patria Třinecké železiarne a spoločnosť Minerfin, vyvíjajúca obchodné aktivity najmä na Ukrajine.
Chrenek je označovaný ako český podnikateľ slovenského pôvodu. Po štúdiu začal pracovať v podniku obchodu Kerametal. Tu získal kontakty potrebné k biznisu. Po revolúcii sa v rámci kupónovej privatizácie stal jedným z najbohatších podnikateľov Česka.
Miroslav Trnka, majetok 800 miliónov eur
Trnka bol odjakživa technologický nadšenec, hoci chcel byť ako dieťa prírodovedcom. Vybudoval jednu z najväčších a najznámejších slovenských súkromných firiem ESET a je priekopníkom v oblasti antivírusovej ochrany. Zlom nastal, keď si prečítal knižku Amatérske elektronické modely od Janusza Wojciechowského. Myšlienka, že by stroje mohli mať umelú inteligenciu, ho priviedla k počítačom. Stal sa z neho propagátor počítačov a organizoval počítačové kluby. Jeden z členov klubu dal Trnkovi softvér, ktorý bol infikovaný vírusom.
Trnka a jeho kolega Paška následne navrhli program, ktorý vírus detekoval. A tak vznikla prvá myšlienka na vytvorenie komplexného ochranného programu. V 1987 uviedli na trh antivírusový softvér, ktorý bol neskôr pomenovaný ako NOD, čo je skratkou výrazu Nemocnica na Okraji Disku. Úspešné podnikanie ESET-u prišlo až po páde komunizmu.