Kúpeľňa je miestnosť, do ktorej si väčšina z nás ukladá rôzne veci. Nie je to však správne, pretože táto miestnosť je charakteristická vyššou teplotou a vlhkosťou. Viete, čo by ste v nej nemali nikdy skladovať?
Lieky v blistroch
Ako informuje portál doma.aktuality.sk, odporúčaná teplota na skladovanie liekov je obvykle izbová v rozmedzí od 18 do 23 stupňov. V týchto miestnostiach však bývajú teploty vyššie a často je tu prítomná i vlhkosť. Práve tá môže výrazne ovplyvniť účinnosť liekov a takýmto sôosobom znížiť ich expiráciu ešte pred uvedeným termínom. Týka sa to hlavne liekov v blistroch, pretože tie vo fľaštičkách sú lepšie chránené.
Laky na nechty
Laky majú výdž až dva roky, ak ich však budete dlho skladovať v kúpeľni, výrazne im skrátite životnosť. Vlhkosť a teplo zapríčinia zmeny v ich konzistencii – rýchlo zhustnú, začnú vysychať alebo hrudkovatieť. Organickým lakom, prípadne lakom na báze vody, môže prospieť uskladnenie v chladničke.
Osušky a uteráky
Toto sa týka len uterákov, ktoré aktuálne nevyužívate a nepotrebujete ich mať v kúpeľni, teda opratých a vysušených. Vyššia teplota a vhlkosť nerobí dobre opratým a suchým textíliám. Uteráky a osušky, ktoré práve nepoužívate, uskladnite radšej v šatníku. To isté by ste mali spraviť aj so županmi.
Dekoratívna kozmetika
Rovnako ako pri lakoch, ani týmto produktom neprospieva dlhodobé vystavenie vlhku a vysokým teplotám. Týka sa to aj štetcov, na ktorých sa môžu zhromažďovať baktérie z toalety. V kúpeľni by ste si nemali nechávať ani parfumy, pretože to môže znehodnotiť ich pôvodnú vôňu.
Zubné kefky
Väčšina populácie má svoje zubné kefky umiestnené v kúpeľni. Týmto spôsobom sa však na ne dostávajú mnohé baktérie. Týka sa to predovšetkým kúpeľní, ktorých súčasťou je i toaleta.
Šperky
Šperky zbožňujú sucho a chlad. Práve na to boli vymyslené šperkovnice. Ak šperky necháte dlhší čas v kúpeľni, môžu sa znehodnotiť a ostanú ošarpané. Citlivé je predovšetkým striebro.