Suárez údajne vypočul 13 ozbrojencov, ktorých zajali po tom, ako špeciálne policajné jednotky zabezpečili televíznu stanicu. Prokurátor vyšetroval, kto útok nariadil. Pracoval aj na množstve ďalších prípadov, ktoré sa zaoberali obchodovania s drogami či politickej korupcie. Začiatkom tohto týždňa pre ekvádorské noviny El Universo povedal, že nemá policajného bodyguarda.
Z mierumilovnej republiky kolíska násilia
Ekvádorom otriasa dramatický nárast násilia. Správy o dramatickom útoku na štúdio TC Television v Guayaquile, zajatí celého väzenského personálu (takmer 200 ľudí, pozn. red.) násilníkmi, výbuchoch v mestách a únosoch policajtov plnia posledné týždne titulky svetových novín.
Prezident Daniel Noboa v reakcii na rastúcu vlnu teroru vyhlásil 60-dňový výnimočný stav vrátane zákazu nočného vychádzania. 22 zločineckých skupín označil za teroristické organizácie.
Ekvádor, ktorý je dlho považovaný za jednu z najmierumilovnejších krajín Južnej Ameriky, zaznamenal za posledných päť rokov raketový nárast počtu vrážd s rekordnými 7 878 zabitiami v minulom roku. Miestne médiá rekordný počet vrážd vysvetľujú tým, že sa v krajine usadili mexické kartely a ďalšie zahraničné mafiánske skupiny. Tvrdia, že Ekvádor sa stal diaľnicou pre pašerákov drog.