Vodný slalom-MS: Slovenky jedenáste v 3xK1, zlato pre sestry Foxové

Zdroj: facebook/Slovenská kanoistika - Canoe Slalom Team

Slovenské reprezentantky vo vodnom slalome obsadili na MS v britskom Lee Valley jedenáste miesto v pretekoch 3xK1. Trojica Eliška Mintálová, Michaela Haššová a Soňa Stanovská spravili štyri chyby a na víťazné Austrálčanky stratila 13,90 sekundy.

Austrália v tíme s hviezdnou Jessicou Foxovou, jej sestrou Noemi a Kate Eckhardtovou bola jediná hliadka v najlepšej desiatke s chybou. Napriek tomu triumfovala len o 29 stotín pred druhým Španielskom s jednou chybou. Tretie skončili domáce „obojživelníčky“ Mallory Franklinová, Kimberley Woodsová a Ellis Millerová tak získali v utorok už druhú medailu – zlaté boli v kanoistickej hliadke. V kajaku stratili 40 stotín a zaznamenali dve chyby.

Zo slovenskej hliadky sa trápili najmä Haššová a Stanovská. Výrazne zaostali za Mintálovou, keď spomalili na náročnom úseku červenej osmičky a deviatky, kde obe pretekárky stiahol prúd. Na ich vrub išli aj všetky štyri chyby.

Slovenskí kanoisti boli piaty, trojica Alexander Slafkovský, Marko Mirgorodský a Matej Beňuš spravila jednu chybu a na víťazných Francúzov stratila 2,96 sekundy. Najrýchlejšia trojica Nicolas Gestin, Jules Bernardet a Lucas Roisin mala bezchybnú jazdu a časom 99,17 sekundy zdolala domácu hliadku len o tri stotiny. Taliansko obsadilo s mankom 1,14 sekundy a bezchybnou jazdou tretie miesto.

Jazdu slovenských lodí komplikoval prudký vietor, najmä v prvej polovice trate. Práve tu mal jediný dotyk na protiprúdnej osmičke Beňuš. V závere trate sa ešte hliadke podarilo zrýchliť a skresať takmer päťsekundové manko.

Piate miesto obsadili v rovnakej disciplíne aj Slovenky. Trojica Soňa Stanovská, Zuzana Paňková a Emanuela Luknárová zaostala v britskom Lee Valley za domácimi víťazkami o 8,25 sekundy.