Vláda schválila Koncepciu strategickej komunikácie. Prešlo len 48 zo 162 pripomienok

Reklama
Na snímke predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) prichádza na 23. rokovanie vlády SR v Bratislave 13. marca 2024. Zdroj: FOTO TASR/Jaroslav Novák

Vláda na svojom stredajšom rokovaní schválila Koncepciu strategickej komunikácie Slovenskej republiky, ktorá čelila zásadným výhradám v rámci medzirezortného pripomienkového konania. S pochopením sa nestretla ani na koaličných rezortoch. Jej cieľom je budovať rámec, ktorý má posilniť schopnosť štátu včasne, zrozumiteľne a efektívne informovať spoločnosť o prioritách, rozhodnutiach a výsledkoch vlády.

Ministerstvo vnútra v rukách Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) návrhu vyčítalo, že strategická komunikácia by mala byť v prospech celého štátu a nie jednej politickej strany. Pripomienok bolo 162 a z toho 5 zásadných.

  • Počet akceptovaných pripomienok je 48, z toho zásadné sú 3
  • Počet čiastočne akceptovaných pripomienok je 8, z toho zásadná je 1
  • Počet neakceptovaných pripomienok je 51, z toho 1 zásadná

V materiáli sa uvádza, že prijatím novej koncepcie Slovenská republika buduje jednotný a súdržný rámec, ktorý posilní schopnosť štátu včasne, zrozumiteľne a efektívne informovať slovenskú spoločnosť o prioritách, rozhodnutiach a výsledkoch vlády Slovenskej republiky, ako aj o aktuálnych otázkach a výzvach, ktorým čelí naša krajina.

„Strategická komunikácia, ako jednotný komunikačný systém je zameraná na posilnenie štátnej identity, hodnôt a záujmov v domácom a medzinárodnom kontexte. Účelom dokumentu je aj eliminácia absencie systémového ukotvenia mechanizmu koordinovanej strategickej komunikácie, ktorá umožnila najmä zahraničným a tuzemským mimovládnym organizáciám svojvoľne realizovať strategickú komunikáciu štátu bez prebrania zodpovednosti za jej dosahy na slovenskú spoločnosť,“ uvádza sa v predkladacej správe.

Riadenie a realizácia strategickej komunikácie bude prebiehať predovšetkým v pôsobnosti štátnej a verejnej správy. Implementácia koncepcie stanovuje základné východiská a princípy strategickej komunikácie a zároveň navrhuje mechanizmus medzirezortnej koordinácie ministerstiev a Úradu vlády SR.

Odvolávania z funkcií a nové mená

Diplomatka Dagmar Repčeková vystrieda doterajšieho predsedu Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Miloša Koterca, ktorý tento post zastával od júna minulého roka. Repčeková do funkcie nastupuje od štvrtka. V minulosti pôsobila aj, ako vyslankyňa v Rumunsku, Srbsku či Českej republike.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie