VIDEO+FOTO: „Zázraky sa dejú.“ Slovan ukázal v závere parádny obrat a vybojoval postup do Ligy majstrov

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do hlavnej fázy Ligy majstrov. Po minulotýždňovej remíze 1:1 s FC Midtjylland zdolali dánskeho súpera v stredajšej domácej odvete play off 3:2 a stali sa štvrtým klubom zo Slovenska v novodobej histórii súťaže s miestenkou v hlavnej fáze. Foto: TASR/Pavel Neubauer, reprofoto/YouTube/Nova Sport
Na snímke v pozadí brankár Slovana Dominik Takáč v odvetnom stretnutí play-off Ligy majstrov ŠK Slovan Bratislava – FC Midtjylland 28. augusta 2024 v Bratislave. Foto: TASR – Pavel Neubauer

Pred úvodným výkopom si prítomní na vypredanom Tehelnom poli uctili minútou ticha zosnulého švédskeho trénera Svena-Görana Erikssona. V tradične búrlivej atmosfére nastúpili domáci bez zranenej dvojice Pauschek – Zuberu, v strede poľa dostal od začiatku príležitosť Szöke.

V 3. minúte vyslal prvú strelu na bránu Barseghjan, ale Ólafsson bol pripravený. Midtjylland sa dostal na dostrel k Takáčovi v 10. minúte, Martinez však z diaľky vysoko prestrelil bránu. Hráči dobre vykrývali priestory, ani pre jeden z tímov nebolo ľahké dostať sa do vyloženej šance.

V 16. minúte po dobrom nábehu do šestnástky vypálil Strelec, brankár Midtjyllandu si s jeho pokusom na dvakrát poradil. Po Toličovom priamom kope sa ocitol v dobrej pozícii Kašia, ale jeho volej vnútri šestnástky minul cieľ a navyše stál gruzínsky obranca v ofsajdovej pozícii. Slovanisti pôsobili smerom dopredu aktívnejšie a v 33. minúte strelili gól. Tolič sa v šestnástke zbavil brániaceho hráča a krížnou strelou ľavačkou dostal štadión do varu – 1:0.