fbpx

VIDEO+FOTO: „Zázraky sa dejú.“ Slovan ukázal v závere parádny obrat a vybojoval postup do Ligy majstrov

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do hlavnej fázy Ligy majstrov. Po minulotýždňovej remíze 1:1 s FC Midtjylland zdolali dánskeho súpera v stredajšej domácej odvete play off 3:2 a stali sa štvrtým klubom zo Slovenska v novodobej histórii súťaže s miestenkou v hlavnej fáze. Foto: TASR/Pavel Neubauer, reprofoto/YouTube/Nova Sport

Koniec, aký nik nečakal. Tehelné pole sa v druhom polčase dostalo do varu pri remíze. Rozhodol až gól Barseghjana v samotnom závere.

Naposledy v nej v sezóne 2010/2011 účinkoval MŠK Žilina. Predtým sa podarilo preniknúť medzi elitu 1. FC Košice a Artmedii Petržalka.

Slovan vstupoval do odvety na vypredanom Tehelnom poli v nádejnej pozícii po remíze 1:1 v Dánsku. V 33. minúte otvoril skóre Marko Tolič, hostia vyrovnali ešte v prvom polčase zásluhou Arala Simsira. Krátko po zmene strán poslal dánskeho šampióna do vedenia Franculino, ale v závere najskôr vyrovnal Tolič a Tigran Barseghjan rozhodol o postupe „belasých“.

Súperov v hlavnej fáze LM spozná Slovan na štvrtkovom žrebe, ktorý sa uskutoční v Monte Carle. Midtjylland pokračuje v EL, ktorej žreb prebehne v piatok.

Na snímke vpravo Vladimír Weiss mladší (Slovan) a vľavo Mads Bech (Midtjylland) v odvetnom stretnutí play-off Ligy majstrov ŠK Slovan Bratislava – FC Midtjylland 28. augusta 2024 v Bratislave. Foto: TASR – Pavel Neubauer

Odveta play off Ligy majstrov:

ŠK Slovan Bratislava – FC Midtjylland 3:2 (1:1)
Góly: 33. a 82. Tolič, 86. Barseghjan – 41. Simsir, 50. Franculino. Rozhodovali: Stieler – Foltyn, Borsch (všetci Nem.), ŽK: Tolič, Wimmer, Blackman – Diao, Buksa, 21.609 divákov (vypredané).
/prvý zápas: 1:1, postúpil ŠK Slovan Bratislava/

Slovan: Takáč – Blackman, Kašia, Bajrič, Wimmer – Szöke (78. Metsoko), Kucka – Barseghjan, Tolič, Weiss (79. Mak) – Strelec (88. Savvidis)

Midtjylland: Ólafsson – J. Andersson, Diao, Bech, Juninho (57. Gabriel) – Osorio, Sörensen, Martinez (87. Castillo), Simsir (74. Brynhildsen) – Franculino (87. Chilufya), Buksa