fbpx

Na snímkach Slafkovský, ktorý prišiel brániť svojho kapitána Suzukiho. Práve medzi ním a Pospíšilom sa začala postrkovačka. Zdroj: X/@FlamesNation

Slovenský hokejista Martin Pospíšil prispel v noci na nedeľu v NHL gólom k triumfu Calgary nad Montrealom 5:2. V drese hostí si pripísal asistenciu Juraj Slafkovský a bodoval v štvrtom zápase za sebou. Pospíšil a Slafkovský sa dostali v závere druhej tretiny do vzájomnej potýčky a takmer sa pobili. Erik Černák sa podieľal asistenciou na triumfe Tampy Bay na ľade Floridy 5:3.

Pospíšil v 28. minúte po peknom priťuknutí Jonathana Huberdeaua strelou do odkrytej bránky zvýšil na 3:0 pre Calgary a zaznamenal siedmy presný zásah v sezóne. “Snažím sa vždy nájsť najlepšie riešenie. Viem, že diváci chcú aby som viac strieľal, počujem to z tribún. Myslím, že ‘Pospi’ mal pri zakončení prázdnu bránku, takže to bolo dobré riešenie,” povedal Huberdeau pre nhl.com. Dva góly vsietil Mikael Backlund a stal sa jedenástym hráčom Flames, ktorý skóroval za klub 200-krát. “Plamene” vyhrali druhýkrát za sebou a ešte živia teoretickú šancu na postup do play off. “Zápas sme si užili, bavilo nás to oveľa viac ako predtým na tripe, kde sme prehrali trikrát za sebou,” povedal Backlund. Nazem Kadri strelil gól a pridal aj asistencie, MacKenzie Weeger nazbieral tri gólové prihrávky a brankár Dustin Wolf zlikvidoval 36 striel.

Pospíšil strávil na ľade 12:20 min, zaznamenal plusový bod a štyri trestné minúty, keď v závere druhej tretiny inkasoval trest za hrubosť na 2+2. V útočnom pásme sa necelých päť minút pred koncom druhej časti pustil do strkanice s Nickom Suzukim. Svojho kapitána si prišiel brániť Slafkovský a zrazil Pospíšila na ľad. Mladí Slováci si potom ešte vymenili pár slov, ale do väčšej bitky medzi krajanmi to neprepuklo.

Montreal pricestoval do Calgary bez svojho trénera Martina St. Louisa, ktorý z bližšie nešpecifikovaných rodinných dôvodov na neurčitý čas opustil tím. Canadiens viedol jeho asistent Trevor Letowski. “Bolo to, samozrejme, iné bez ‘Martyho’, ale máme v tíme veľa dobrých trénerov a sme profesionáli. Tréner nám chýba a želáme mu všetko dobré,” povedal Suzuki.

Slafkovský nastúpil ako tradične v prvej formácii, odohral 21:09 min a okrem 22. asistencie v sezóne mal mínusový bod. Slovenský útočník naštartoval peknou prihrávkou brejk Canadiens, ktorý v situácii dvoch proti jednému zakončil Cole Caufield, strelil svoj 20. gól v sezóne a znížil na 1:3. Slafkovský bodoval v uplynulých štyroch zápasoch, počas tejto série zaznamenal päť bodov (1+4).