Pokiaľ kupujúci žije v štáte, ktorý nemá dodatočnú legislatívu, môže si zbraň zaobstarať z druhej ruky od človeka, ktorý ju registroval pred rokom 1986. Ďalšou možnosťou sú nelegálne úpravy, ktoré sa nevyhýbajú ani veľkým puškám ako AR-15.
Pátranie po výrobcoch týchto nepovolených súčiastok do zbraní od firmy Glock je podľa polície zložité. Výroba samotného dielu totiž nie je trestná. Republikánski aj demokratickí zákonodarcovia v jednotlivých štátoch dlhodobo tlačia na zákaz týchto dielov, aby potom mohla polícia podozrivých legálne stíhať.
Jedným z mála prípadov, keď skončil ich výrobca vo väzení, sa odohral vlani v Texase. Xavier Watson síce putoval za mreže primárne kvôli nelegálnemu držaniu zbraní, agentovi v utajení však medzi rečou prezradil, že za deň dokáže na dvoch 3D tlačiarňach vyrobiť až 400 súčiastok pre pištole Glock.
Šéf polície z mesta Jackson v Mississippi, ktoré nedávno zasiahla séria vrážd, pripomína, že útočníci použili aj modifikovanú pištoľ Glock a pušku AR-15. „Sú to predsa zbrane, ktoré použijete len vo vojne alebo v armáde. Na ulicu nepatria, majú príliš veľkú palebnú silu,“ myslí si.
Glock with a 3D-printed switch pic.twitter.com/aumRKESau7
— Visegrád 24 (@visegrad24) October 31, 2022