fbpx

Slovenská bežkyňa Laura Frličková získala zlato na juniorských ME v atletike. Zdroj: reprofoto Facebook/Šport v RTVS; SAZ

Úspech, aký sa len tak nevidí. Slovenská juniorská atlétka Laura Frličková získala na ME v atletike do 18 rokov zlatú medailu v behu na 100 metrov a podarilo sa jej vytvoriť nový európsky rekord, uvádza portál sportnet.sme.sk.

Slovenská bežkyňa Laura Frličková získala na domácich ME v atletike do 18 rokov zlatú medailu. V pretekoch tak nenašla súperku a dokonca sa jej podarilo v tejto disciplíne vytvoriť aj nový európsky rekord. Na atletickom štadióne v Banskej Bystrici zabehla vo finále čas 12, 98 sekúnd. Nad druhou Poľkou Zofiou Rojekovou, ktorá dosiahla čas 13,33 sekúnd, tak triumfovala s náskokom 35 stotín. Do večerného finále postúpila po úžasnom výkone v semifinále, v ktorom taktiež obsadila prvú priečku s časom 13,18 s.

„Zatiaľ to ešte neviem spracovať, teším sa. Som šťastná za každého, kto ma prišiel podporiť. Nervozita bola väčšia pred semifinále, ale nejaká bola určite aj teraz. Neuveriteľný čas som dosiahla už v rozbehoch, teraz mi išlo o zlato,“ uviedla 17-ročná reprezentantka po pretekoch v prvom rozhovore pre STVR. Na domácom šampionáte sa Frličková udržiavala v skvelej forme, kedy sa jej vo štvrtkovom rozbehu podarilo dosiahnuť nový európsky rekord dorastencov s časom 12,86 sekúnd.