fbpx

VIDEO: Na Slovensku nebola pandémia, tvrdí Peter Kotlár. Žiadajú jeho odvolanie

Reklama
Na snímke poslanec Národnej rady SR Peter Kotlár (SNS). Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

KDH žiada Kotlárovu hlavu. „Ministerka Dolinková túto dôležitú tému úplne odignorovala. Ministerka zjavne nedokáže vysvetliť neprijatie zdravotníckych predpisov WHO splnomocnencom Kotlárom a zabrániť, aby v budúcnosti neprichádzalo k takejto medzinárodnej hanbe a ohrozeniu života a zdravia našich pacientov. Preto vyzývame vládu, aby ho odvolala z postu splnomocnenca. Pán Kotlár dnes tiež povedal, že podľa neho žiadna pandémia na Slovensku nebola. Chcem sa ho preto spýtať, ako sa dokáže pozrieť do očí rodinám tisícov mŕtvych, ktorí počas pandémie zomreli aj v dôsledku činnosti ľudí ako pán Kotlár, ktorí pandémiu spochybňovali,“ povedal poslanec Peter Stachura.

Vedci vyzývajú vládu na rešpektovanie

Vedci berú na vedomie kampaň úradu vlády, v ktorej štátni predstavitelia vyzývajú na rešpektovanie iného názoru. Odborníci však upozorňujú, že rešpektovanie iného názoru nemôže byť zamieňané s popieraním základných, na dôkazoch založených vedeckých poznatkov, informuje o tom portál aktuality.sk.

„Spochybňovanie základných vedeckých poznatkov tým, že sú popri bludoch a cielených dezinformáciách prezentované len ako jeden z viacerých alternatívnych ‚názorov‘, je pre našu spoločnosť extrémne nebezpečné,“ píšu v petícii.

„Kto by predsa chcel zamestnať statika, čo namiesto výpočtov použije názory, advokáta, čo namiesto znalosti zákonov má len postoje, alebo pilota s alternatívnym prístupom ku gravitácii? Kto by sa nechal operovať lekárom, podľa ktorého je zbytočné dezinfikovať si ruky pred úkonom?“ pokračujú zdravotnícke osobnosti, medzi ktorými sú podpísaní aj Alexandra Bražinová, Peter Breier, Peter Celec alebo Boris Klempa.

Vládu vyzývajú, aby na rokovania s WHO nominovala kvalifikovaného odborníka z oblasti epidemiológie a verejného zdravia. Reagujú tak na splnomocnenca vlády Petra Kotlára a jeho odmietnutie pandemickej dohody a aktualizácie medzinárodných zdravotníckych predpisov. V Ženeve sa na nich dohodlo vyše 190 štátov sveta okrem Slovenska.

Ohrozená reputácia krajiny

„Princíp ‚akceptovania iných názorov‘ nemôže viesť k tomu, že ničím nepodložený a neodborný názor jedného nekvalifikovaného človeka umožní oficiálne dištancovanie sa Slovenska od aktualizácie medzinárodných zdravotníckych predpisov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO, World Health Organization). Takýto akt degraduje dlhodobú prácu slovenských zdravotníkov a ohrozuje medzinárodnú reputáciu krajiny,“ upozorňujú vedecké autority.

Šuvada odporučil predpisy podporiť

Zástupca Slovenska v Riadiacej rade Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Jozef Šuvada odporúčal, aby SR podporila aktualizované medzinárodné zdravotné predpisy.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie