Mozaika videí z YouTube, Instagramu a TikToku najskôr ukazuje rannú rutinu malých vlogerov, puberťáckou snahou o lajky však čoskoro začne presakovať násilie a tuposť vzdelávacieho systému. Učitelia deti bezohľadne mlátia a nadávajú im, za privretými dverami kabinetu sa ich dotýkajú a pri rodinnej výchove do nich hustia, že žena musí byť mužovi vždy po vôli.
Ľahostajná tvár Vladimira Putina pozerá z násteniek na prejavy lojality, žiakov kajúcich sa za účasť na opozičných demonštráciách aj fingované útoky maskovaných teroristov. Poslednú tretinu filmu tvoria autentické zábery z vyčíňania šialených strelcov – napríklad z Kazane, kde devätnásťročný mladík pred troma rokmi zavraždil deväť ľudí.
Pozbierané videá hovoria samé za seba, autori k nim nepridali žiadny komentár. Iba na začiatku konštatujú, že ich cieľom rozhodne nie je podporovať akúkoľvek opozíciu ani nabádať niekoho k nelegálnej činnosti. Dokument, samozrejme, nemôže byť v Rusku uvádzaný a koluje výhradne po zahraničných festivaloch.
Núka sa otázka, keďže režisérka divákov manipuluje už samotným výberom nahrávok, nevyzeralo by pri šikovnom strihu podobne depresívne aj slovenské alebo americké školstvo? Neradí nahrávky tak, aby ruské školstvo vyzeralo ako čisté peklo? Režisérka skrývajúca sa za pseudonymom Angie Vinchito namieta, že ukazuje len to, čo zaujíma školákov. Pokiaľ pre nich nejaká téma nebola zaujímavá, tak ho jednoducho na svoj mobil nezachytili.
„Každé to dieťa je pre mňa hrdina. Každého z nich som sa snažila pochopiť. A potom som z nich vytvorila masu, aby ich hlasy zneli ako zbor. Je to chór bez sólistov. Je to hlas generácie, jej manifest. Nesnažila som sa hľadať odpovede, iba pokladám otázky,“ vysvetlila pre Radio Svoboda.