fbpx

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský z Montrealu Canadiens sa raduje z gólu so spoluhráčmi počas zápasu zámorskej NHL Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers 9. apríla 2024 v Montreale. Zdroj: FOTO TASR/AP

Nikita Kučerov mal tri asistencie a bol to už jeho štvrtý trojbodový zápas za sebou. Potvrdil tak post lídra produktivity, na konte má 139 bodov (43+96), o dva viac ako Nathan MacKinnon (51+86), ktorý hetrikom a asistenciou prispel k víťazstvu Colorada nad Minnesotou 5:2.

New Jersey v zostave so Šimonom Nemcom prehralo doma s Torontom 2:5 a už nemá šancu na play off. Najlepší strelec súťaže Auston Matthews dal v drese hostí svoj 66. gól, čo je najviac v jednej sezóne spomedzi aktívnych hráčov. Ovečkin nastrieľal 65 v ročníku 2007/2008. Naposledy dal viac Mario Lemieux – 69 za Pittsburgh v sezóne 1995/96. Tyler Bertuzzi si za Toronto pripísal dva góly a asistenciu.

Nemec odohral za domácich 16:59 min, mal dve strely a dve trestné minúty. Hráči Seattlu bez Tomáša Tatara zdolali doma Arizonu 5:0, čisté konto si pripísal brankár Philipp Grubauer.

Calgary v zostave s Martinom Pospíšilom ukončilo šnúru troch prehier, keď na na ľade San Jose vyhralo 3:2 po predĺžení. Víťazný zásah zaznamenal Andrej Kuzmenko a pridal aj asistenciu. Rovnakú bilanciu 1+1 mal Nazem Kadri. Pospíšil odohral 12:55 min s mínusovým bodom, jednou strelou, tromi hitmi a dvoma trestnými minútami. Hráči Seattlu bez Tomáša Tatara zdolali doma Arizonu 5:0, čisté konto si pripísal brankár Philipp Grubauer.

Carolina vyhrala na ľade Bostonu 4:1 a dosiahla tretí triumf za sebou, Andrej Svečnikov sa blysol „lakrosovým“ gólom. Brankár Anthony Stolarz zaznamenal čisté konto s 25 zákrokmi, Florida aj jeho zásluhou zdolala Ottawu 2:0. Dallas uspel proti Buffalu 3:2 a hostia tak stratili šancu na prienik do vyraďovačky.

Stars sa priblížili na rozdiel bodu k lídrovi súťaže New Yorku Rangers, ktorý prehral v derby na ľade Islanders 2:4. „Ostrovania“ vyhrali piatykrát za sebou a opäť posilnili svoje šance na play off, pred Washingtonom majú na východe k dobru dva body.

NHL – výsledky:

Boston – Carolina 1:4, Detroit – Washington 1:2 /Fehérváry za hostí 0+1/, Florida – Ottawa 2:0, Montreal – Philadelphia 9:3 /Slafkovský za domácich 3+0/, New Jersey – Toronto 2:5, NY Islanders – NY Rangers 4:2, Tampa Bay – Columbus 5:2 /Černák za domácich 0+1/, Dallas – Buffalo 3:2, Nashville – Winnipeg 3:4 pp, Colorado – Minnesota 5:2, Anaheim – Los Angeles 3:1, Seattle – Arizona 5:0, San Jose – Calgary 2:2 v tretej tretine