VIDEO: Japonci šalejú po vozíkoch vyradených z vlakov. Záujemcov je viac, než dopravca ponúka

Ilustračné foto. Zdroj: X/@masato246saku

Firma mala pôvodne v pláne vozíky zlikvidovať, ale záujem milovníkov vlakovej dopravy ju presvedčili, aby ich radšej ponúkla na predaj. Za jeden vozík si účtuje 100 000 jenov (asi 615 eur). Keď začiatkom tohto mesiaca železnice ponúkli online 50 vozíkov na predaj, okamžite dostali bezmála dvetisíc žiadostí.

Šinkanzen oslavuje narodeniny

Medzi nadšencami, ktorí mohli podať maximálne dve ponuky, sú školské jedálne a jednotlivci, ktorí dúfajú, že asi 110 cm vysoké a len 33 cm úzke vozíky ozdobia ich kuchyňu. Podľa denníka Asahi Šimbun mali vozíky zadnú brzdu, ktorá sa automaticky zablokovala, vždy keď personál cateringu zložil ruky zo riadenia, zatiaľ čo prednými kolesami bolo možné manévrovať, keď s nimi obsluha prekonávala nerovnosti medzi vagónmi.

V Japonsku začali slúžiť krátko po tom, čo bol pred olympijskými hrami v Tokiu v roku 1964 uvedený do prevádzky prvý šinkanzen. Ten tento rok oslavuje 60. výročie svojho „narodenia“.

Vozíky celé roky prevážali desiatky položiek vrátane nealkoholických a alkoholických nápojov, boxov, čokolády a ďalšieho občerstvenia. Mnohí cestujúci na trase si ich však budú pamätať kvôli tvrdej zmrzline chladenej pomocou suchého ľadu. „Museli sme ju utierať o horúcu kávu, aby zmäkla,“ spomína na pochutinu jeden z cestujúcich.

Milovníci kávy a zmrzliny z rýchlovlaku si teraz neslávne preslávenú zmrzlinu môžu kúpiť v automatoch inštalovaných na nástupiskách, uzatvára The Guardian.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie