VIDEO: Po dlhej dobe sa ukázal na verejnosti: Dojímavé slová človeka, ktorému už nezostáva veľa času

Reklama
Bruce Willis
Iván Estrada @Estradamyers · Jan 19 La postal del día 📸 Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Demi Moore a Sylvester Stallone. Zdroj: X/ Iván Estrada , Reprofoto Instagram/emmahemingwillis

Hollywood prišiel o jedného zo svojich najvýraznejších predstaviteľov akčných hrdinov. Bruce Willis, charizmatický herec, ktorý si získal srdcia miliónov divákov po celom svete, sa musel rozlúčiť so svojou profesiou v čase, keď ho jeho vášeň k herectvu stále napĺňala. Mal 67 rokov, keď sa po dlhých mesiacoch neistoty a opakovaných vyšetrení definitívne rozhodol stiahnuť do úzadia. Dôvodom bolo rýchlo sa zhoršujúce zdravie, ktoré mu postupne bralo to, čo miloval – schopnosť komunikovať a byť súčasťou filmového sveta.

Spočiatku lekári nemali podozrenie na nič vážne, no jeho najbližší tušili, že sa deje niečo znepokojujúce. Informuje US Weekly. Diagnóza, ktorú si napokon vypočul, bola tvrdou ranou nielen pre neho, ale aj pre celú jeho rodinu. Jeho bývalá manželka Demi Moore, s ktorou udržiava blízky vzťah, spolu s jeho súčasnou ženou Emmou Heming a ich piatimi dcérami, vydali spoločné vyhlásenie, v ktorom fanúšikom oznámili túto smutnú správu:

„S veľkým smútkom a láskou by sme sa chceli podeliť o to, že náš milovaný Bruce bojuje s vážnym zdravotným stavom. Nedávno mu diagnostikovali afáziu, ochorenie, ktoré ovplyvňuje jeho rečové a kognitívne schopnosti. V dôsledku toho sa s veľkou ťažobou rozhodol ukončiť svoju hereckú kariéru. Vieme, akú radosť mu prinášala práca a ako veľmi si vážil svojich fanúšikov. Toto je pre nás nesmierne náročné obdobie, preto si vašu podporu a pochopenie vážime viac než kedykoľvek predtým.“

Skutočný boj sa len začal: Willisov stav je vážnejší, než sa predpokladalo

Afázia, ktorá bola spočiatku považovaná za jeho primárny zdravotný problém, bola iba prvým príznakom oveľa závažnejšieho ochorenia.

Po ďalších lekárskych konzultáciách vyšlo najavo, že Bruce Willis trpí frontotemporálnou demenciou – progresívnym neurodegeneratívnym ochorením, na ktoré neexistuje liek.

Na rozdiel od iných foriem demencie, ktoré primárne zasahujú pamäť, frontotemporálna demencia ovplyvňuje schopnosť pohybu, reči, vnímania reality a vlastnej identity. Postihuje oblasti mozgu, ktoré sú zodpovedné za emócie, sebakontrolu a komunikáciu. Tento druh demencie má sedem štádií, pričom podľa odborníkov je Willis už vo veľmi pokročilej fáze.

Jeho blízky priateľ Glenn Gordon Caron, tvorca seriálu Moonlighting, ktorý odštartoval Willisovu hereckú kariéru, nedávno prehovoril o hercovom stave.

„Prvé tri minúty, keď s ním som, vie, kto som. No potom ho jeho myseľ začne opúšťať. Už nerozpráva, prestal čítať, hoci kedysi knihy miloval. Napriek tomu stále cítite, že je to on – Bruce. Len… už nie celkom.“

Hercova manželka Emma Heming Willis sa v rozhovore pre magazín Town & Country zdôverila s tým, aké náročné je sledovať postupnú premenu muža, ktorého miluje.

Najviac ju však trápi, ako to ovplyvňuje ich deti.

„Nehovorím s nimi o terminálnom štádiu. Nikdy sa ma na to nepýtali, ale cítia, že ockovi sa už nepolepší. Mali sme toľko plánov, chceli sme spoločne prežiť ešte toľko krásnych chvíľ… Ale táto choroba nám ich ukradla.“

Jeho verejné vystúpenie prekvapilo celý svet

Napriek tomu, že Bruce Willis už nie je schopný viesť plnohodnotné konverzácie a jeho pohyb je obmedzený, pred pár dňami všetkých prekvapil, keď sa objavil na verejnosti – prvýkrát od oznámenia svojej diagnózy.

Nebolo to paparazzi video, ale autentický moment, keď sa v sprievode manželky Emmy stretol s policajtmi a záchranármi, ktorí pomáhali pri ničivých požiaroch v Kalifornii.

Na čiernobielom videu, ktoré jeho rodina zverejnila, je vidieť, ako sa Bruce snaží poďakovať jednému zo záchranárov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emma Heming Willis (@emmahemingwillis)

Napriek tomu, že rozprávať mu už ide veľmi ťažko, podal mužovi ruku a s námahou povedal: „Ďakujem za vašu službu.“ Tento moment vyvolal vlnu emócií, pretože všetci, ktorí ho poznajú, si uvedomujú, že podobné gestá už môžu byť čoraz zriedkavejšie.

Video, ktoré za pár hodín získalo viac než dva milióny vzhliadnutí a desaťtisíce komentárov, ukázalo nielen jeho bojovného ducha, ale aj vďaku ľudí, ktorí ho milovali nielen ako herca, ale aj ako človeka.

Zostáva už len nádej

Odborníci na neurodegeneratívne ochorenia odhadujú, že pacienti v pokročilom štádiu frontotemporálnej demencie majú pred sebou približne 1 – 2 roky života. Aj keď rodina odmieta vzdať sa nádeje, uvedomujú si, že čas neúprosne plynie.

„Nikto nevie, koľko času Bruceovi zostáva. Preto sa snažia využiť každú jednu chvíľu, ktorú s ním majú. Bruce má 24-hodinovú starostlivosť, ale vždy je pri ňom aspoň jeden člen rodiny,“ uviedol zdroj blízky hercovi pre UsWeekly.

Fanúšikovia na celom svete mu posielajú odkazy plné lásky a podpory, no najväčšou silou v jeho živote zostávajú jeho najbližší. Tí vedia, že aj keď sa jeho slová pomaly strácajú, jeho srdce stále bije – pre nich.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na[javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie