Aj pre fungovanie ľudského mozgu je fyzická aktivita dôležitá. Podľa Národného zdravotníckeho informačného portálu je telesná aktivita jedným zo základných pilierov zdravého života. Dostatok pohybu, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia odhaduje na minimálne 30 minút denne, má tiež vplyv na to, či človeka postihne depresie alebo demencie.
Lenže pokiaľ ide napríklad o správanie študentov, akademikov alebo ľudí, ktorí chcú zlepšiť svoje kognitívne schopnosti, tak je podľa vedcov logické, že títo ľudia budú musieť sedením stráviť viac času. Vedci zdôrazňujú, že fyzickú aktivitu nie je dobré prevádzkovať na úkor spánku. To naopak môže byť škodlivé pre ľudí napríklad s úzkosťami alebo depresiami.
Pre väčšinu ľudí je však nemožné zvládnuť všetko v jednom dni. Podľa Dot Dumuidovej z Univerzity v Južnej Austrálii, ktorá výskumníkom poskytla časť dát, to zvládne iba hŕstka ľudí, ktorí na to majú čas.
Záleží tiež na tom, kde býva, čo sa odráža napríklad na tom, koľko času strávi dochádzaním do školy alebo do práce. Veľa ľudí zase môže limitovať nedostatok peňazí alebo zdravotný stav. Štúdia navyše neberie do úvahy napríklad čas na priateľov.
Podľa vedcov je tak pre väčšinu ľudí nemožné, aby jeden deň obsahoval všetky ideálne aktivity, vďaka ktorým budeme zdraví. Udržateľnejšie je, keď si jednotlivé aktivity rozplánujeme na viac dní, dodáva Dumuidová z austrálskej univerzity.