Varovanie pred PODVODOM od obľúbenej MODERÁTORKY: Verila som, že mňa sa to netýka… a PREDSA sa to stalo!

Moderátorka Lenka Šóošová
Zdroj: Instagram/ Lenka Soosova
Reklama

Bývalá moderátorka Lenka Šóošová, známa predovšetkým ako tvár Telerána, sa stala nečakanou obeťou rafinovaného podvodu, ktorý sa v posledných dňoch šíri po celom Slovensku. Varovanie pred týmto podvodom zdieľala nielen prostredníctvom svojho instagramového účtu, ale aj polícia, ktorá upozorňuje na závažnosť tejto situácie.

Podvod začal správou, ktorá prišla na WhatsApp. Lenka si myslela, že je od jej kamarátky, ktorá pracuje v inštitúcii, kde by si mala byť obzvlášť opatrná na podvodné správy. „Počúvajte, teraz sa mi stala taká vec, čo som si myslela, že mne sa niečo také v živote nestane,“ hovorí Lenka. Správa, ktorá prišla od jej kamarátky, vyzerala veľmi dôveryhodne – žiadala ju, aby zahlasovala za dievčatko v súťaži, ktoré malo vyhrať štipendium. Píše portál koktejl.

„Samozrejme, že som na to klikla, lebo som chcela pomôcť,“ priznala bývalá moderátorka. Avšak, po chvíli správa požadovala ďalšie kroky, ktoré sa jej začali zdať podozrivé. Rozhodla sa preto zavolať kamarátke, ktorá jej objasnila, že ide o podvod – správa nepochádzala od nej, ale bola automaticky zaslaná podvodníkmi.

Varovanie verejnosti

Podvodníci začínajú odoslaním správy, ktorá od neznámeho kontaktu žiada pomoc v súťaži a po kliknutí na odkaz požadujú zadanie kódu, ktorý údajne potvrdzuje hlasovanie. V skutočnosti však tento kód umožňuje podvodníkom získať plnú kontrolu nad WhatsApp účtom obete. „Váš účet sa tak dostane do rúk podvodníka a ten začne rozosielať správy všetkým vašim kontaktom,“ varujú odborníci.

Po získaní prístupu k účtu začnú podvodníci v mene obete žiadať peniaze s naliehavými požiadavkami na okamžitú platbu. Polícia v súvislosti s týmto podvodom odporúča, aby Slováci nikdy neodpovedali na takéto správy a v žiadnom prípade neposielali peniaze, aj keď správa prišla z dôveryhodného kontaktu.

Ak sa niekomu podarí získať prístup k vašemu WhatsApp účtu a začnú sa šíriť správy vo vašom mene, je potrebné okamžite kontaktovať najbližšie policajné oddelenie. „Nezabudnite predložiť dôkazový materiál, ako je napríklad komunikácia v aplikácii,“ odporúčajú orgány činné v trestnom konaní.

Tento podvod sa šíri rýchlo a zasahuje veľké množstvo ľudí, ktorí si nikdy nemysleli, že sa ich to môže dotknúť. Preto je dôležité byť obozretný a vždy si overiť, či správa, ktorú dostanete, je skutočná, aj keď pochádza od niekoho, koho poznáte.

Reklama
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda

Zobraziť viac

Zo zahraničia

Zobraziť viac

Z domova

Zobraziť viac

Kultúra a showbiznis

Zobraziť viac

Ekonomika a biznis

Zobraziť viac

Šport

Zobraziť viac

TV Spark (VIDEO)

Zobraziť viac
Najčítanejšie v kategórii Domáce celebrity