V šlágri víťazstvo vedúceho Popradu, vyhrali aj dominantné Michalovce (súhrn 42. kola Tipos extraligy)

Na snímke radosť hráčov Michaloviec po strelení gólu v zápase. Zdroj: FOTO TASR/Roman Hanc

Domáci, tuho bojujúci o udržanie sa v súťaži boli na koni. Lenže v záverečnom dejstve prišiel ich skrat. Hokejisti HC´05 za pár minút vyrovnali po presných zakončeniach Faitha, Ďatelinku a Langkowa. V následnom predĺžení sa nerozhodlo, až v samostatných nájazdoch o extra bode pre Banskú Bystricu rozhodol M. Wilkins.

Dukla Trenčín – HC Mikron Nové Zámky 4:2

V Trenčíne sa bojovalo na hrane noža. Hosťujúci celok z 11. priečky víta každý bod, tentoraz na ani jeden nedosiahol. Skóre otvoril Fín Ahl, vedenie domácich znegovala Ligasova strela. Potom si Trenčania vytvorili 2- gólový náskok, keď brankára Kantora prekonal presnými strelami M. Hudec. Nové Zámky znížili v 50. min. Kováčom, ale strelou do prázdnej bránky podtrhol domáce víťazstvo Krajčovič. Trenčín je 9. mieste, Nové Zámky sú predposledné so 6- bodovým náskokom na Humenné.

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:4 pp.

Na záver gólovo najbohatší zápas. Nitrania s Liptákmi predviedli hotovú prestrelku. Do konca 2. tretiny svietil na svetelnej tabuli stav 3:3. Za domácich sa do zápisu gólových strelcov uviedli Bajtek, Gates a Buček. Za hostí našli recept na brankára Kašíka Hraško, Vojtech a Nauš.

V záverečnej tretine padol gól na oboch stranách: v 41. min. sa trafil hosťujúci Žilka, vyrovnával v 45. min. Čederle. V predĺžení rozhodol o výhre Nitry v čase 60:23 Jackson.

Program 43. kola Tipos extraligy (streda 14. februára): Michalovce – Nitra, Poprad – Banská Bystrica, Slovan – Spišská Nová Ves, Zvolen – Humenné, Liptovský Mikuláš – Trenčín, Nové Zámky – Košice.