fbpx

V Porte zápas dvoch odlišných polčasov. Slováci sa vzmohli až po zmene strán, no Portugalsku podľahli tesne 2:3. Presadil sa aj Ronaldo

Na snímke z¾ava Gonzalo Ramos (Portugalsko), Joáo Palhinha (Portugalsko), Stanislav Lobotka (Slovensko) a Ruben Dias (Portugalsko) poèas zápasu kvalifikácie ME 2024 J-skupiny Portugalsko - Slovensko 13. októbra 2023 v Porte. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Portugalsko bolo v priebehu kvalifikácie nepriestrelné. Túto bilanciu mu prerušil Dávid Hancko v 69. min, keď napriahol ľavačkou spoza pokutového územia a aj za pomoci teču lopta skončila za brankárom Diogom Costom. Žiaľ, už o 3 minúty domáci podnikli rýchly brejk, na ktorého konci našiel Bruno Fernandes pred prázdnou bránkou Cristiana Ronalda, a ten sa nemohol pomýliť. Keď sa už zdalo, že je všetkým bodovým nádejám koniec, predsa sme udreli. V 80. min sa fantastickou strelou spoza pokutového územia presadil Stanislav Lobotka – 3:2.

Bohužiaľ, vyrovnať sa nám už v upršanom Porte nepodarilo. Viacero šancí (ani sa nedajú spočítať) domácim, už postupujúcim zmaril v zápase doslova očarujúci Martin Dúbravka.

Hodnotenie trénera Francesca Calzonu pre SFZ bolo nasledovné. „V 1. polčase sme neboli dostatočne agresívni, takto sme sa nechceli prezentovať, stredová formácia bola príliš nízko. Zato ten druhý polčas bol veľmi dobrý. Hrali sme to, čo sme chceli – na málo dotykov, kolmo, rýchlo, stredová formácia pracovala rýchlejšie. V našej hre bolo sebavedomie, ktoré vyústilo do dvoch strelených gólov. Neviem, koľko mužstiev by hralo v Portugalsku tak, ako my po prestávke. V nej som hráčom povedal, že aby robili naše veci, natrénované prvky, nech je priebežný stav akýkoľvek.“

Po remíze Islandu s Luxemburskom 1:1 v súbežne hranom stretnutí má Slovensko na 2. mieste J skupiny na svojom konte 13 bodov, o 2 viac ako 3. Luxembursko. A práve s týmto súperom sa stretneme najbližšie – stane sa tak v pondelok 16. 10. 2023 o 20:45 h v Luxemburgu.