Necíti sa pritom vôbec ako outsider. Naopak ju vraj priatelia bombardujú so žiadosťami, aby im pomohla posunúť ich vlastnú večierku na skorší čas. „Zrazu je chodenie skôr spať štýlovejšie a lepšie prijímané a každý sa tomu jednoducho prispôsobil,“ hovorí Kraftová.
Do postele začala chodievať okolo deviatej večer aj 25-ročná Madelyn Suggová potom, čo sa presťahovala v novembri do Oklahomy. Namiesto toho, aby zostávala cez víkendy v baroch do skorých ranných hodín, ako to robila skôr, teraz chodí každý pondelok o šiestej večer s jednou skupinou priateľov na jazzové koncerty a s ďalšou vo štvrtok o piatej večer na drink.
„Mala som obavy, že budem mať FOMO (fear of missing out, strach z toho, že človek bude pri niečom chýbať) alebo pocit, že sa mi nedarí budovať vzťahy, ale v skutočnosti je to v týchto ohľadoch zlepšenie,“ tvrdí Suggová. Vďaka zavedeným zmenám vraj ušetria stovky dolárov mesačne za jedlo a drinky kupované neskoro večer.
Motivujú ich sociálne siete
V New Yorku začali bary experimentovať so skorými tanečnými párty. Podnik Joyface v East Village usporiadal od Halloweenu štyri takzvané matiny, ktoré začínali o piatej popoludní. Na silvestra tu hostia odpočítavali polnoc o ôsmej večer, uvádza iDNES.cz.
Medzi ôsmou a deviatou večer sa snaží každý deň si ľahnúť do postele aj 32-ročná Kelly Baskinová, ktorá pracuje v Los Angeles. Uvádza, že jej pomohli namotivovať sa sociálne siete. Na Tiktoku sleduje mnoho ľudí, ktorí holdujú skorým večierkam. Tento obsah je súčasťou trendu SoftGirl, ktorý sa sústredí na pokojové vnútorné aktivity, ako je písanie denníkov, pitie čaju alebo upokojujúce večerné rituály.