V Bratislave ťažká 6-gólová prehra s USA. Po nej zaznela definitíva ohľadom nominácie na MS. Situáciu s útočníkmi si odniesla hviezda, ktorá na turnaj nepocestuje

Na snímke sprava Juraj Slafkovský. Zdroj: TASR/ Martin Baumann

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v záverečnom prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta s výberom USA vysoko 2:6. Favorizovaní hostia ovládli dianie na bratislavskom ľade a síce sme sa za stavu 0:2 dokázali vrátiť do zápasu a vyrovnať po góloch Slafkovského s Cehlárikom, Američania vyhrali zaslúžene. Ukázali nám, čo v našom prejave zlepšiť. S týmto súperom sa stretneme aj v základnej skupine MS, náš duel v Ostrave je na programe v pondelok 13. mája o 16.20 h. Ešte predtým hráme s Nemeckom a Kazachstanom.

V zápase samotnom sa nám veľmi nedarilo. Začali sme pritom aktívne, ale už na začiatku 10. min. sme prehrávali 0:2, keď sa presne do Hlavajovej siete trafili Farabee a Boldy. V závere úvodnej tretiny však strhol publikum kontaktným gólom hviezdny Slafkovský. Vyrovnanie prišlo v 25. min po góle Cehlárika, ktorému nezištne prihral obranca Nemec.

Žiaľ, hráči USA lietali po ľade. V ich jedinom prípravnom zápase pred MS boli gólovo efektívni, v 27. min. zvyšoval na 2:3 Eyssimont. Góly neskôr padali až v záverečnej tretine a všetky do Hlavajovej bránky. V 50. min. skóroval hviezdny Tkachuk a v závere sa strelecky presadili ešte Eyssimont a Hayes – 2:6.

Tréner Craig Ramsay pre JOJ Šport hodnotil zápas v realistickom duchu. „Som rád, že nás preveril taký kvalitný súper. Pred zápasom pribudlo do nášho mužstva niekoľko hráčov a niektorí počas duelu pôsobili unavene. Náš výkon v prvých 2 tretinách sa mi páčil, v záverečnej bolo cítiť úbytok síl. Som hrdý na všetkých hráčov, ktorí sa zapojili do záverečnej prípravy. Teraz sa začína tá najdôležitejšia práca,“ hovoril náš kanadský kouč.

Peter Frühauf, jeden z Ramsayho asistentov, hovoril nasledovne: „Môžem povedať, že 2 tretiny sme odvádzali dobrú robotu, boli sme dobrí v našom systéme. Vyhrávali sme súboje. Aj napriek tomu, že kvalita USA je nepopierateľná, tak sme s nimi držali krok. V 3. tretine sme spravili pár chýb a Američania už majú kvalitu na to, aby to gólovo potrestali. Dostalo nás to dole a akosi sme upustili od našej hry.“