Ligový prierez: Pod Dubňom žiaril Polievka, v šlágri víťazstvo Dunajskej Stredy nad Slovanom

Zdroj: FOTO TASR/Daniel Stehlík,Edmund Örzsik

MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 3:4

Na východe si mohli pripadať ako na strelnici. Sotva sa zápas začal, Spartak viedol po dvoch góloch posíl Jána Bernáta s Michalom Ďurišom, pre ktorého to bol stý ligový gól vo všetkých súťažiach. Domáci síce znížili, ale do kabín šli s mankom 1:4 a zápas mohli považovať za stratený. Posledné mužstvo tabuľky sa však po prestávke vzoprelo, dvakrát gólovo udrelo a urobilo zo záveru drámu. Nesiahlo však na body a ostalo na dne tabuľky. Témou dnešných dní by mohol byť odchod trénera Mareka Petruša, ktorý by sa mohol vrátiť do Tatrana Prešov.

FC DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 3:1

V MOL Aréne sa odohral pred 8 866 divákmi fantastický zápas. Lepšie začali Bratislavčania, no ako prvý udrel DAC, a to z kopačky novej posily Gourého. Legionára z Pobrežia Slonoviny hostia nevedeli zastaviť. V 30. minúte napádal rozohrávku brankára Borjana, zobral mu loptu, ktorej sa zmocnil Aleš Čermák a poslal ju do siete. 3. gól padol po Gourého asistencii, v 57. minúte skóroval zblízka Gavrič. Odpoveďou Slovana bol len gól Dávida Strelca. Víťazstvo DAC-u bolo zaslúžené. Naopak, v Slovane musia nad sebou pred štvrtkom a zápasom KL s KÍ Klaksvík porozmýšľať, pretože s takýmto výkonom nemajú proti letnému prekvapeniu z Faerských ostrovov šancu.

ViOn Zlaté Moravce – AS Trenčín 1:2

Trenčín neprestáva udivovať. Po nedeľnom víťazstve je prekvapivo na čele tabuľky. Je tam však zaslúžene, pretože dokáže zvládať zápasy, akými bol aj tento. Trenčín v ňom nebol herne dominatný, no cestu k víťazstvu našiel po dvoch góloch Njegoša Kupusoviča. Jeho druhý presný zásah z 56. minúty bol výstavný. Naopak, ViOn je predposledný s 1 bodom. Hrá pekne, no neúčelne. Musí prísť zápas, ktorým by to zverenci trénera Vladimíra Cifraniča zlomili. Stane sa tak cez víkend pod Urpínom?