Súhrn 2. kola Tipos extraligy: Zvolen zastavil rozbehnuté Michalovce, Slovan zdemoloval Humenné ôsmimi gólmi

Zdroj: FOTO TASR/Ján Krošlák,Dano Veselský

HKM Zvolen – HK Dukla Michalovce 4:1

Výborný zápas. Hostia pricestovali na stredné Slovensko po demolácii Slovana, no tentoraz ostali dlžní svojej povesti. Postarali sa o to hráči trénera Petra Oremusa, ktorí otupili najväčšie zbrane Zemplínčanov. Hrali disciplinovane, aktívne, tímovo, veľa korčulovali a mohli sa oprieť o fantastického brankára. Američan Jake Kupsky privádzal súperových hráčov do zúfalstva. O víťazovi rozhodla 2. tretina, v ktorej sa hokejisti Zvolena radovali z gólu štyrikrát. Postupne napli sieť za reprezentačným brankárom Stanislavom Škorvánkom Hain, Zuzin, R. Bondra a Rymsha. Za hostí už len kozmeticky znižoval Chase Person.

Dukla Trenčín – HK Poprad 4:0

Podtatranci síce v piatok zdolali Nitru po skutočne vyzretom výkone, v nedeľu už taký nepodali. Čakalo ich až prekvapujúco dominantné víťazstvo Dukly. Dukle, ktorá bude zaiste silná a dominantná na vlastnom ľade, viac nebolo treba. Hrala aktívne, prezieravo. Do vedenia išla už 4. minúty po góle mladého Krajčoviča. Zlomový bol druhý gól, ktorý strelil Jozef Baláž 9 sekúnd po začiatku druhej tretiny. Poprad na tieto direkty nedokázal odpovedať, brankár Rabčan inkasoval ešte dvakrát. Naopak, kanadský brankár Connor LaCouvee si pripísal prvé čisté konto v sezóne. Dal tak zabudnúť na menej presvedčivý výkon z Banskej Bystrice.

HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky 2:6

Pod Zoborom si rozhodne predstavovali lepší vstup do extraligového ročníka, než dvakrát prehrať na domácom ľade. Nedeľná prehra bola o to bolestivejšia, že sa zrodila v derby. Žiaľ, zverenci českého trénera Antonína Stavjaňu nechytili formu – do koncovky sa dostávajú pomerne ťažko a čo je horšie, príliš lacno inkasujú. Dostať doma 6 gólov a od Nových Zámkov je zaiste trpké. Hostia sa mohli oprieť o strelecky disponovaného Američana Troya Logginsa, ktorý zaznamenal hetrik. Dvoma gólmi sa blysol Albert Michnáč. Od Nitry očakávame jednoznačné zlepšenie výkonnosti a výsledkovú úspešnosť.

HK Spišská Nová Ves – HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1

Na Spiši sa hralo v povestnej výbornej atmosfére, ktorú dotvorilo 2 856 divákov. Do vedenia šli domáci v 4. minúte po góle Mykluhu, za hostí vyrovnával v 26. minúte obranca Ľubomír Mezovský. Víťazný presný zásah zaznamenal v čase 33:52 domáci krídelník Juraj Majdan, poistku pridal v 43. minúte Američan Todd Burgess. Spišiaci tak majú snový úvod do nového ročníka Tipos extraligy, keď vyhrali oba zápasy. Mnohými podceňovaní Liptáci naopak ukazujú, že žiadne mužstvo to proti nim nebude mať jendoduché.

Program 3. kola (piatok 22.9. 2023): Banská Bystrica – Humenné, Michalovce – Spišská Nová Ves, Poprad – Košice, Nové Zámky – Trenčín, Liptovský Mikuláš – Nitra, HC Slovan – Zvolen.