fbpx

Týždenná sonda Miroslava Čiefa: Historicky prvýkrát má Slovensko dvoch účastníkov v hlavnej súťaži Konferenčnej ligy

Zdroj: FOTO TASR – František Iván/Pavel Neubauer

Hrdinská Trnava

V opačnom emočnom protipóle sa ocitli hráči Spartak Trnava. Zverenci trénera Michala Gašparíka nie úplne k spokojnosti zvládli prvý zápas play-off o skupinovú fázu Konferenčnej ligy, keď remizovali s ukrajinským Dnipro -1 1:1. Výsledok sa im málil preto, pretože od 9. minúty hrali v početnej výhode, nakoľko bol vylúčený stopér hostí Sabalij. Z Trnavy si do košickej odvety mali odniesť jednoznačne lepší výsledok.

V nej sa vo štvrtok diali veci. Neubehli ani 3 minúty, keď si pas Martina Mikoviča spracoval Erik Daniel, urobil protismernú kľučku na obrancu a razantne skóroval. Trnavčania sa po góle stiahli do pevného defenzívneho bloku a súper z Ukrajiny, ktorý mal kreatívnych hráčov s dobrou technikou, nevedel, ako ho prekonať. Obraz hry sa zmenil až v druhom polčase, kedy zverenci 35-ročného trénera Antona Špilevského pridali, pričom im paradoxne k vyrovnaniu pomohol vlastným gólom stopér Nicolas Gorosito.

Trnavčania však išli na krv. Bojovali, dreli, išli jednoznačne za postupom. Odmenou im bol gól Martina Bukatu na začiatku druhého predĺženia. Navyše, súper postupne prišiel o dvoch vylúčených hráčov, a tak o postupe nášho pohárového zástupcu nebolo pochýb. Trnava si ho zaslúžila.

Absolútne fantasticky prešla v 3. predkole Konferenčnej ligy cez poľský Lech Poznaň a aj proti Dnipru -1 ukázali jej hráči nezlomnosť, charakter a srdce na správnom mieste. Statočne bojovali proti hráčom, ktorí boli technickí, čiperní a nesmierne rýchli, no Spartak najväčšie zbrane súpera dokázal umne pokryť.

Aj preto doputuje do trnavskej pokladnice finančná injekcia vo výške takmer 4 milióny eur. Manažment klubu má ešte pár hodín na to, aby priviedol do mužstva 2 až 3 kvalitné posily, čo je žiadúce a nevyhnutné. V H skupine Konferenčnej ligy sa totiž Trnava stretne s Fenerbahce Istanbul, Ludogorcom Razgrad a FC Nordsjaelland. Postupové karty nemá v rukách, ale môže veľmi prekvapiť. Minimálne v jednom zo zápasov.