Týždenná sonda Miroslava Čiefa: Historicky prvýkrát má Slovensko dvoch účastníkov v hlavnej súťaži Konferenčnej ligy

Zdroj: FOTO TASR – František Iván/Pavel Neubauer

Postúpiť cez ukrajinské Dnipro -1 sa podarilo Spartaku Trnava, ktorý v Košiciach zvládol náročnú odvetu. Rozhodujúci gól strelil Martin Bukata v 106. min predĺženia. V play-off o Európsku ligu sa ale nedarilo bratislavskému Slovanu, ktorý v cyperskom Limassole s domácim Arisom vyhorel do tla a prehral hanebne 2:6.

Neospravedlniteľný výbuch

Hráči ŠK Slovan Bratislava pred dvomi týždňami zvládli prvý zápas play-off o skupinovú fázu Európskej ligy a doma na Tehelnom poli vyhrali nad cyperským Arisom Limassol 2:1. Zverenci trénera Vladimíra Weissa podali kolektívny, disciplinovaný a vysoko taktický výkon. Hre v istých momentoch jednoznačne dominovali. Hostia, ktorí majú vo svojom kádri prevažne zahraničných futbalistov, boli radi, že si neodniesli do odvety oveľa ťažšiu prehru. Nehrali vyslovene zle, ich snahy však brzdili početné nepresnosti vo finálnej fáze.

Smerom do štvrtkovej odvety tréner Slovana svojich zverencov varoval. Vedel, že domáci sú rýchli, budú hrať na menej dotykov, no kolmo a snažiť sa hroziť do otvorenej bratislavskej obrany. Zodpovedal tomu aj dej zápasu. Domáci hráči od prvých minút chrlili na brankára Milana Borjana oheň a síru. Presadili sa dvakrát, pričom druhý gól Arisu strelil Slovák Július Szoke.

Plamienok výsledkovej nádeje Bratislavčanom zablikal v 37. minúte, keď sa po famóznej kolmici od Juraja Kucku gólovo presadil David Strelec – 2:1. Čo prišlo potom, bolo jednoducho neospravedlniteľné a nehodné mena Slovana. Domáci hráči na konci prvého polčasu strelili 3. gól a v druhom polčase pridali ďalšie 3. Jedným slovom – blamáž. Aká nemá v klubovej histórii obdobu, veď náš úradujúci majster dostal naposledy 6 gólov na medzinárodnej pohárovej scéne v sezóne 1962/1963.

Veľmi ťažko sa podobný výsledok, ktorý v závere kozmeticky prikrášlil Tigran Barseghjan (6:2), vysvetľuje. Ani samotný tréner Vladimír Weiss nevedel nájsť tie správne slová na to, čo sa stalo. Belasí sa tak presunuli do skupiny Konferenčnej ligy, v ktorej ich v A skupine čakajú nasledovní súperi: LOSC Lille, Olimpija Ľubľana a KÍ Klaksvík. Iste bude v možnostiach Slovana pobiť sa o postup.