fbpx

TÚTO otázku už športovci nechcú počuť: Simone Biles prezradila, čo ju najviac obťažuje na olympijských hrách

Zdroj: Reprofoto Instagram/@simonebiles

Simone Biles, gymnastka z Team USA, počas olympijských hier v Paríži získala tri zlaté a jednu striebornú medailu, čím sa umiestnila na pódiu vo všetkých disciplínach, okrem jednej. Napriek týmto úspechom sa Biles rozhodla vyjadriť na platforme X ohľadom otázky, na ktorú už viac nechce odpovedať. Píše independent.co.uk.

Ľudia, naozaj by ste mali prestať pýtať sa športovcov, čo plánujú ďalej po získaní medaily na olympiáde,” napísala Biles na platforme. “Nechajte nás si užiť moment, pre ktorý sme pracovali celý život.

Po získaní zlatej medaily v skoku, Biles na tlačovej konferencii diskutovala o svojej budúcnosti a o tom, či ju ľudia uvidia súťažiť znova v roku 2028.

Keď sa jej pýtali, či to bola jej posledná súťaž v skoku, našla spôsob, ako odpovedať. “Je to môj posledný skok? Určite Yurchenkova dvojitá pika. Myslím, že som to zvládla perfektne,” povedala.

Na ďalšej otázke ohľadom jej účasti na olympijských hrách v Los Angeles v roku 2028 odpovedala: “Nikdy nehovor nikdy. Olympiáda doma, nikdy nevieš.”

Tento rok sa Biles stala najstaršou víťazkou olympijského viacboja za posledných 72 rokov, od čias Marie Gorokhovskaye, ktorá súťažila na olympiáde v Helsinkách v roku 1952 vo veku 30 rokov. Bývalá gymnastka Team USA, Marie Margaret Hoesley, mala 35 rokov, keď sa zúčastnila tej istej súťaže.

Napriek tomu, že Biles stratila rovnováhu na kladine počas finále 5. augusta a skončila druhá v zostave na podlahe, stále hrdo nosila svoj diamantový náhrdelník s kozou, ktorý si prvýkrát obliekla po víťazstve vo viacboji žien minulý týždeň.