Toto sú rady cestovateľov pre dovolenkárov: Zážitky si nekupujte a cestujte naľahko

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: Pexels

Kde sa stravujú miestni?

Z cien v jedálnych lístkoch reštaurácií nášho hlavného mesta sa pretáčajú oči aj Bratislavčanom. Stovky eur za dva chody, pollitrom piva, dávajú tie podniky jasne najavo, že rozhodne neslúžia miestnym. Znamená to snáď, že bratislavskí domorodci nechodia do reštaurácií? Nie. Len skrátka chodia inde. Do podnikov, ktoré sú ich chuti i peňaženke bližšie. Nie je to nič až také neprirodzené, vo svete to funguje práve tak.

Pokiaľ vás teda na dovolenke láka autentická kuchyňa a špeciality miestnej gastronómie, nehľadajte ich pozdĺž bulvárov. Tie podniky sú ponukou aj cenami určené turistom. V zapadnutejších uličkách, štvrtiach vzdialenejších centre a cestovného ruchu, si môžete pochutnať oveľa lepšie – a lacnejšie.

Asi to nebude servírované na striebornom podnose, ale skôr pri stolíku s plastovým obrusom. Ale zato to bude chutiť presne tak, ako má. Nebojte, ani v exotickej cudzine sa vám už nestane, že by ste v takom „podniku pre miestnych“ nenarazili na niekoho, s kým sa anglicky (alebo rukami-nohami) nedohovoríte.

Náklady na stravovanie sú po ubytovaní tou druhou najnákladnejšou položkou zahraničných dovoleniek. Pokiaľ objavíte to správne „krmítko“ môžete drasticky znížiť svoje výdavky. O zážitky pritom rozhodne ochudobnení nebudete.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3 4 5 6
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie