Chronický stres
Pokiaľ sa cítite dlhodobo preťažení, zarábate si na závažné zdravotné problémy. Chronický stres spôsobuje nedostatočnú funkciu nadobličiek, čo má za následok nízky krvný tlak. Keď je navyše stres silný, môžete trpieť závratmi, depresiami, úzkosťami, ale aj extrémnym smädom. Tou sa organizmus snaží získať viac vody, ktorá následne zvýši aj krvný tlak.
Nejde síce o chorobu, ale aj perióda môže spôsobiť nadmerný smäd. Hladiny ženských hormónov estrogénu a progesterónu totiž môžu ovplyvniť objem vody v ženskom organizme. Pokiaľ je navyše menštruácia silná, môže podľa lekárov zapríčiniť väčšiu potrebu tela doplniť tekutiny.
Low-carb diéta
Zníženie alebo úplné vylúčenie sacharidov zo stravy vyvoláva pocit smädu. Sacharidy totiž absorbujú a zadržiavajú viac vody ako bielkoviny a tuky.
Močopudné potraviny
Pri konzumácii potravín s diuretickým účinkom ľudia častejšie močia, a majú tak zvýšenú potrebu dopĺňať tekutiny. Medzi také potraviny patrí napríklad zeler, špargľa, červená repa, citróny, melóny, zázvor, kapusta, baklažán alebo petržlen.