Traja výrobcovia dodávajú kečup v plastových obaloch, jeden výrobca v sklenenej nádobe.
Zhrnutie
Testovanie kečupov ma prekvapilo. Nikdy predtým som totiž nemal možnosť porovnávať kečupy rôznych výrobcov. Nečakal som tak výrazné rozdiely, aké sa objavili v teste.
Kečup, ktorý obstál v mojom teste najlepšie, je kečup od českého výrobcu Spak, ktorý má najvyšší podiel paradajok na 100 g. Má aj výraznú vôňu, ktorá ale nemusí vyhovovať najmä deťom. Spomedzi všetkých testovaných kečupov išlo o cenovo druhý najlacnejší produkt.
Škrob obsahoval iba jeden z testovaných výrobkov, konkrétne ten od výrobcu Hellmanns. Množstvo paradajok použitých na 100 g bolo totiž výrazne nižšie, naopak, nachádzalo sa v ňom najviac cukru.
Posledný testovaný výrobok dopadol v teste najhoršie, najmä pre svoju farbu a chuť. Výhoda tohto výrobku je nízke množstvo cukrov, pretože sladkosť je čiastočne kompenzovaná pridaným glykozidov steviolu, čo sa ale negatívne odrazilo na chuti.
Kečup testoval Lokálžrawetz
Som Lokálžrawetz a o lokálnom a sezónnom jedle blogujem roky. Slovensko mám prejdené krížom-krážom, počas mojich potuliek som objavil množstvo úžasných fariem a gazdovstiev a jedinečných slovenských výrobcov.
Som presvedčený o tom, že práve konzumácia sezónnych a lokálnych potravín je pre nás prirodzená a dôležitá. Prostredníctvom môjho blogu môžete nahliadnuť do zákulisia slovenských poľnohospodárov pomocou článkov, fotoreportáží či videí. Na jedinečnej mape si môžete nájsť aj svojho farmára – podľa toho, čo aktuálne potrebujete a kde sa práve nachádzate.