Tatar bodoval po štyroch zápasoch, asistoval pri góle Eberleho

Na snímke vľavo slovenský útočník Seattlu Tomáš Tatar, vpravo hráč Columbusu Justin Danforth v zápase hokejovej NHL Columbus Blue Jackets - Seattle Kracken v noci na 14. januára 2024. Zdroj: FOTO TASR/AP

Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v noci na pondelok asistenciu v zámorskej NHL. Bol pri jedinom góle svojho Seattlu v podaní Jordana Eberleho, ich tím prehral s Torontom 1:3. Hetrikom sa blysol Kirill Kaprizov, ktorý priviedol Minnesotu k víťazstvu 5:2 na ľade Caroliny.

V Seattli otvoril skóre Auston Matthews, center hostí vsietil už svoj piaty gól v uplynulých štyroch zápasoch. Hviezdny Američan skóroval v sezóne už 38-krát a upevnil si post lídra streleckej tabuľky. Prvý triumf od 9. decembra zaznamenal jeho spoluhráč a brankár Iľja Samsonov, ktorý predviedol 16 úspešných zákrokov. Od víťazstva 4:0 nad Nashvillom to bol jeho šiesty duel v NHL. V uplynulých týždňoch sa herne trápil, krátko sa ocitol aj na farme v AHL.

„Bolo to pravdepodobne najťažšie obdobie v mojej kariére. No život ide ďalej. Snažím sa zostať pozitívny,“ povedal pre oficiálny web profiligy Samsonov. Maple Leafs si napravili chuť po predošlej prehre s Vancouverom (4:6), víťazný gól strelil Nick Robertson. „Myslím si, že sme často držali puk na hokejkách, narábali sme s ním naozaj dobre, s výnimkou niektorých momentov v druhej tretine. To nám veľmi pomohlo. Navyše sme dobre bránili a rozdávali bodyčeky, ak to bolo potrebné,“ pochvaľoval si tréner „javorových listov“ Sheldon Keefe.

Tatar zaznamenal okrem asistencie aj jednu plusku, tri strely na bránku a na ľade strávil 15:02 minúty. Bodoval po trojzápasovej odmlke, v tejto sezóne má bilanciu štyri góly a dvanásť asistencií v 42 dueloch. Jedinú gólovú akciu Seattlu z 35. minúty odštartoval aj zakončil Eberle.

Tatarovi posunul po mantineli puk za bránku a slovenský útočník sa zbavil dvoch protihráčov. Puk vyviezol do ľavého kruhu a jeho strela skončila na hokejke Jareda McCanna, ktorý posunul puk úspešnému strelcovi Eberlemu. Kraken utrpel štvrtú prehru za sebou, na postupové priečky v Západnej konferencii stráca štyri body. „Musíme nájsť spôsob, ako strieľať viac gólov. V uplynulých stretnutiach sme sa trochu trápili v hre 5 na 5, preto nám musí fungovať lepšie presilovka, ak chceme situáciu zvrátiť,“ zdôraznil Eberle.