Súhrn 6. kola Tipos extraligy: Vedúci Zvolen zdemoloval Nitru 9 gólmi, Slovan doma opäť prehral

Zdroj: FOTO TASR/Henrich Mišovič, INSTAGRAM/Slovak Ice Hockey Extraleague

HK Poprad – HC Mikron Nové Zámky 3:6

Popradu odišla forma z úvodu súťaže. Mužstvo, ktoré dokázalo zdolať Košice 7:2, má odrazu obrovské herné a výsledkové problémy. V nedeľu zverenci českého trénera Aleša Tottera úplne vybuchli s Novými Zámkami. Veľa predznamenala už prvá tretina, keď skórovali hosťujúci Michnáč s Logginsom a ako na potvoru sa ešte nešťastne zranil brankár Rabčan. V druhej tretine Podtatranci ešte zdvihli hlavy a znížili po góle Mlynaroviča z 26. minúty. Absolútne však nezvládli začiatok záverečného dejstva, keď inkasovali 3 góly – postupne od Stupku, Prokeša a Logginsa. Pre Poprad je to už 4. prehra v sezóne.

HC Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 2:3 sn.

Zverenci Vladimíra Růžičku nezvládli ďalší zápas. Tentoraz to pritom vyzeralo nádejne. S novou posilou (obrancom Lalondém) vyhrávali po góle Chrisa Browna zo záveru 20. minúty. V 3. tretine však doplatili na nedisciplinovanosť a v oslabení dvakrát inkasovali, keď sa presadili Fín Immo a Jozef Baláž. Vyrovnanie Slovana prišlo v power -play z hokejky Browna v čase 59:15. V predĺžení gól nepadol, rozhodujúci nájazd premenil Baláž. Slovan je tak na 9. mieste. Najbližšie sa predstaví na ľade Košíc.

HK Nitra – HKM Zvolen 3:9

Ťažko vôbec niečo napísať k tomuto zápasu. Mal jednoznačný priebeh. Ukázalo sa, akú ľahkosť na hokejkách a korčuliach majú zvolenskí hokejisti a naopak – v akej hlbokej kríze sú zverenci trénera Antonína Stavjaňu. Už po 2 tretinách bol stav 2:7. V záverečnom dejstve sa potom už len dohrávalo.

Ku cti domácim fanúšikom slúži, že na svojich hráčov napriek trpkej prehre nepískali. Zvolen je na čele súťaže so 16 bodmi, posledná Nitra má 2 body. Peter Zuzin v zápase zaznamenal 2 góly a je druhý najproduktívnejší hráč súťaže s bilanciou 8 gólov a 2 asistencie.

Program 7. kola (piatok 6. októbra 2023): Košice – Slovan, Michalovce – B. Bystrica, Spišská Nová Ves – Nitra, Liptovský Mikuláš – Poprad, Nové Zámky – Humenné, Zvolen – Trenčín.