Súhrn 6. kola Tipos extraligy: Vedúci Zvolen zdemoloval Nitru 9 gólmi, Slovan doma opäť prehral

Zdroj: FOTO TASR/Henrich Mišovič, INSTAGRAM/Slovak Ice Hockey Extraleague

Po piatkovej výhre v Nitre to vyzeralo, že sa Slovan Bratislava dostal z letargie. Opak je však pravdou. V nedeľnom 6. kole Tipos extraligy zverenci nového trénera Vladimíra Růžičku prehrali ďalší domáci zápas, tentoraz s Trenčínom 2:3 po predĺžení.

Fantastický zápas majú pre zmenu za sebou hokejisti HKM Zvolen. Zverenci trénera Petra Oremusa ako lídri tabuľky vyučovali na ľade poslednej Nitry. Pod Zoborom vyhrali vysoko 9:3, čím trápiacich sa domácich ešte viac ponorili do krízy. Nitrania sa od začiatku sezóny nevedia výsledkovo chytiť.

6. kolo Tipos extraligy:

HC Košice – HK Dukla Michalovce 4:5

Zápas ponúkol gólovú smršť od oboch mužstiev. Nepredpokladalo sa to, nakoľko na oboch stranách pôsobili reprezentační brankári Janus a Škorvánok. Na presný zásah hosťujúceho Suju ešte dokázal odpovedať Krivošík, no neskôr sa Michalovce gólovo utrhli a v 53. minúte vyhrávali už 5:2. Vzhľadom na pomerne vyrovnaný priebeh stretnutia to bolo dielo hosťujúcej efektivity a slabšieho bránenia Oceliarov.

Zverenci kanadského trénera Dana Cemana ešte v závere zásahmi legionárov Pollocka s Fejesom znížili na rozdiel gólu, ale na viac v ich podaní nebol priestor ani čas. Košičania tak dosiahli 3. prehru, Michalovce 3. víťazstvo v sezóne.

HC 19 Humenné – HK Spišská Nová Ves 5:4 sn.

Ďalší gólovo bohatý zápas. V podstate sa v jeho priebehu hra a priebežný výsledok prelievali zo strany na stranu. Po dvoch tretinách vyhrávali zverenci ruského trénera Parfjemova 2:1, potom však nasledovala gólovo najbohatšia 3. tretina. Počas nej sa domácim podarilo odskočiť Spišiakom o 2 góly, vyhrávali 4:2, posledné slovo však patrilo Anthonymu Nellisovi, ktorý dvomi gólmi dokonal svoj hetrik v zápase. V predĺžení sa nerozhodlo, v samostatných nájazdoch potom ako jediný premenil svoj pokus Vadim Pereskokov a rozhodol o ďalšej, v poradí druhej výhre Humenného v rade.

HC´05 Banská Bystrica – HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1

Liptáci si prehrali tento zápas sami. Proti zlepšujúcej sa Banskej Bystrici nevyužili hneď niekoľko presilových hier. A že ich bolo… Hostia šli do vedenia v 16. minúte, keď sa pred brankárom Belányim presadil Matt Berry. Domáci HC´05 však skóre otočil v druhej tretine po góloch Bíreša s Gašparom. Poistku pridal v 59. minúte Wilkins. Banskobystričania tak zaznamenali 4. víťazstvo v rade. S tým sa iste nepočítalo.