Zvolen sa potápa, Spišiaci na koni: Vyhrali už jedenásťkrát v rade (súhrn 21. kola Tipos extraligy)

Zdroj: FOTO TASR/Ján Krošlák, František Iván

HK Nitra – HC Košice 0:4

Šláger kola. Zápas dvoch mužstiev s obdivuhodnou formou napokon dopadol jednoznačne v prospech Oceliarov. Tí sa v zápase mohli oprieť o skvelú defenzívu, nepriestreľného brankára Janusa a čo je podstatné, využili až tri presilovky.

Už v prvej tretine skórovali Bartánus s Fejesom. Domáci mali potom niekoľko šancí, ale ostali nevyužité. V závere potvrdili 3 košické body Berger s Olssonom.

Nitra mala a stále má výbornú formu, v tabuľke je po rozpačitom úvode už na 4. mieste. Košice vyhrali ôsmy zápas za sebou a v tabuľke majú 47 bodov. V poslednom období si hrajú akoby vlastnú súťaž.

HKM Zvolen – HK Poprad 1:5

To, v akej mizérii a kríze sú domáci hokejisti, nemá obdobu. Prehrali už 6. zápas v rade, čo sa im pod súčasným trénerom Petrom Oremusom ešte nikdy nestalo. A ten je na lavičke už 4. rok…

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa HKM ZVOLEN official (@hkmzvolen)

V prvej tretine hrali ešte ako – tak obstojne, no zarazil ich gól Peresunka zo 16. minúty. V druhej tretine potom prekonal Kupského dvakrát Záborský a zámorský brankár putoval na striedačku. Jeho náhradník Trenčan mal tiež uvítanie, ako sa patrí, keď ho prekonal reprezentant Kukuča v 31. minúte. Presadil sa potom ešte obligátne Dmowski, prehru zmiernil až 16 sekúnd pred záverečnou sirénou Bondra. Paradoxom je, že Zvolen je stále na 3. mieste. Budú v jeho kádri zmeny?

Dukla Trenčín – HC 19 Humenné 4:1

V súboji dvoch posledných mužstiev tabuľky sa radovali domáci. Už v 22. minúte vyhrávali 3:0, keď brankára Galimova postupne prekonali legionári Conway, Charbonneau a Ahl. Do hosťujúcej branky potom išiel Kozel. Nováčik z Humenného znížil v 28. minúte Vaškom, na viac sa však už nezmohol. V 43. minúte spečatil výsledok svojim druhým zápasovým gólom Ahl.

Trenčín ostáva s 27 bodmi na predposlednom mieste. Humenné je posledné s 18 bodmi.

Program 22. kola Tipos extraligy (utorok 28. novembra 2023): Košice – Trenčín, Liptovský Mikuláš – Slovan, Humenné – Michalovce, Nové Zámky – Zvolen, Poprad – Spišská Nová Ves, Banská Bystrica – Nitra.