Súhrn 20. kola Tipos extraligy: Po šlágri výmena stráží na čele súťaže. Opäť úradovalo Helminenovo kúzlo

Na snímke gólová radosť hráčov Košíc v zápase 20. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice – HK Spišská Nová Ves v Košiciach 24. novembra 2023. FOTO TASR - František Iván

Jednoznačným ťahákom 20. kola Tipos extraligy bol súboj na východe, kde sa stretol druhý s prvým, a teda Košice proti Spišskej Novej Vsi. Napokon zápas dopadol jednoznačne, vyhrali ho Oceliari v pomere 5:1. Zaujalo aj pohronské derby vo Zvolene, kde pod novým fínskym trénerom Raimom Helminenom triumfovala predtým trápiaca sa Banská Bystrica.

20. kolo Tipos extraligy:

Dukla Trenčín – HK Nitra 1:4

Prvá tretina patrila v poslednom období dominantným hosťom, ktorí mali niekoľko doslova jedinečných šancí na skórovanie, no proti ich zakončeniam sa viackrát vytiahol domáci brankár LaCouveé.

Paradoxne, do vedenia sa dostala Dukla, keď sa v 29. min. zblízka presadil J. Mikúš.

Nitra dlho hrala dobre, lež sa nevedela gólovo presadiť. To sa podarilo v 39. min. Jacksonovi, ktorého pred bránkou ideálne našiel Gates. Gólostroj Nitranov sa rozbehol od 49. min., keď v priebehu 6 minút skórovali postupne Harper, Buček a opäť Jackson.

Marš Nitry tak pokračuje. Výrazne im pomohli fínske inporty, brankár Aittokallio a obranca Kousa. Hlavne v ofenzíve majú obrovskú kvalitu. Dukla v tomto meraní síl zjavne zaostávala.

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 5:1

V Steel Aréne sa hralo pred skvelou návštevou – 6567 divákov. Dlho boli strelecky aktívnejší hostia, ktorí sa aj dostali do vedenia, keď sa v 23. min. presadil skvelý Archambault. No okamžite na to v presilovke vyrovnal Jaaskelainen. Misky výsledkových váh naklonil v 35. min. na stranu Košíc kanonier Fejes.

Potom góly padli len do Surákovej svätyne, nakoľko sa v 48. min. premiérovým sezónným gólom prezentoval Šimun a v závere dielo skazy hostí dokonali Jaaskelainen s Lamperom. Víťazstvo zverencov Dana Cemana je tým pádom zaslúžené. Košíce sa tak po kostrbatom začiatku súťaže predsa len rozbehli a už sú s 3-bodovým náskokom na čele extraligy (44 bodov).

HC 19 Humenné – HK 32 Liptovský Mikuláš 5:4

Pod Vihorlatom sa hral výborný, ofenzívny hokej. Strelcov gólov bolo neúrekom. V 6. min. otvoril skóre hosťujúci Uhrík, na ktorého presný zásah dvomi gólmi odpovedal Fín Kuru. Na prvú prestávku sa išlo za stavu 2:2, o čo sa postaral zásah Berryho. Liptáci potom dvakrát viedli, presadili sa Egle s Naušom, no domáci zverenci Martina Štrbu sa nevzdávali. Na 4:4 vyrovnával už v 35. min. Meliško. Hralo sa akoby bez brankárov, bez obrán… Rozdielový, lež víťazný gól strelil v čase 55:02 obranca Fereta. Humenné tak dosiahlo 2. domáce víťazstvo v rade a má už 18 bodov. Je síce posledné, ale zďaleka sa nemieni vzdať.

HC Mikron Nové Zámky – HK Dukla Michalovce 0:5