fbpx

Súhrn 18. kola Tipos extraligy: Výborný hokej pod Zoborom, Nitra zdolala vedúcich Spišiakov. Famózna otočka posledného Humenného

Zdroj: FOTO TASR/Henrich Mišovič, František Iván

HC 19 Humenné – HC Mikron Nové Zámky 5:4

Úžasný zápas, plný zvratov a jednej veľkej výsledkovej otočky. Do vedenia išli domáci po góle Handlovského z 12. min. Hosťujúci Býci však kontrovali 4- gólovým nástrelom, keď brankára Galimova postupne prekonali Stupka, Lee a dvakrát Loggins. Mnohí nad posledným mužstvom tabuľky už zlomili palicu. Zverenci nového trénera Martina Štrbu však na priebeh zareagovali taktiež 4 gólmi, postupne sa presadil dvakrát Linet a skórovali aj Meliško s Vaškom. 1889 divákov tak odchádzalo zo zápasu spokojných.

HC Košice – HC Slovan Bratislava 4:1

Jeden z ťahákov kola dopadol ideálne pre domácich Oceliarov. V prvej tretine sa hralo takmer 13 minút bez prerušenia, až to preťal v 16. min vedúcim gólom domáci kanonier Fejes. Na jeho presný zásah nadviazal v 35. min perfektnou strelou obranca Breton. Slovan kontroval v úvodných sekundách 3. tretiny, v ktorých Janusa prekonal produktívny Brown. Belasí však neboli disciplinovaní, často sedeli na trestnej lavici a brankára Coreaua prekonali ešte domáci Pollock s Krivošíkom. Pre Slovan išlo už o 3. prehru v rade a v tabuľke je na 10. mieste. Zápas videlo 8341 divákov.

HK Poprad – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 pp.

Kamzíci nastúpili už s novým trénerom Toddom Bjorkstrandom. Na gól sa čakalo až do polovice zápasu, konkrétne do 31. min, keď brankára Krasikova prekonal Jendek. Hostia odpovedali podobnou mincou v 38. min, v ktorej sa presadil Quince. Ďalší presný zásah v riadnej hracej dobe nepadol, a tak sa išlo do predĺženia. V čase 62:42 prepasíroval puk do siete Dmowski. V Poprade bola najnižšia návšteva kola – 1698 divákov.

Program 19. kola Tipos extraligy (nedeľa 19. 11. 2023): Spišská Nová Ves – Trenčín, Michalovce – Poprad, Nitra – Humenné, Slovan – Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš – Nové Zámky, Zvolen – Košice.