fbpx

Súhrn 17. kola Tipos extraligy: V 12-gólovej prestrelke úspešnejšia Nitra, prebudený Trenčín zvalcoval Slovan

Zdroj: FOTO TASR/Ján Krošlák, Radovan Stoklasa

Posledné 17. kolo hokejovej Tipos extraligy pred novembrovou reprezentačnou prestávkou bolo bohaté na góly. Až 12 ich padlo vo Zvolene, kde sa z víťazstva 7:5 radovali hokejisti Nitry. Darilo sa aj Liptovskému Mikulášu, ktorý zdolal Banskobystričanov 6:4 a preskočil ich v tabuľke.

17. kolo Tipos extraligy:

HK Dukla Michalovce – HC Košice 2:3

Kríza hokejistov zo Zemplína nemá konca. S Oceliarmi si pripísali už 5. prehru v rade, pritom vôbec nepodali zlý výkon. V 6. min dokonca išli do vedenia po presnom zásahu Paločka. Úradujúci majster kontroval v 2. tretine a po presných strelách Pollocka s Fejesom skóre otočil. Zverencov trénera Petra Kúdelku ešte vrátil do zápasu gól obrancu Michalčina – 2:2. Ubehlo však len 20 sekúnd záverečnej tretiny, keď sa presne za Škorvánkov chrbát trafil Breton. Michalovce tak ostávajú na nelichotivom 11. mieste, Košičania, naopak, preskočili Zvolen a sú už druhí.

HK Spišská Nová Ves – HC 19 Humenné 6:2

Spišiaci sú na domácom ľade naďalej neporazení. V nedeľu si ich skvelú formu odniesol nováčik z Humenného. Pred takmer 4000 divákmi išli zvenenci Vlastimila Wojnara už do 4 – gólového vedenia, keď sa dvakrát presadil Archambault a po góle pridali Romaňák a Nellis. Až v záverečnej tretiny zmiernili prehru hosťujúci Lapšanský s Feretom. Dielo skazy hostí naopak ešte dokonali Nellis s Vandasom. Od 49. min sa v bránke Humenného namiesto Galimova objavil Boľo. Spišiaci sú naďalej prví (38 bodov), hostia spod Vihorlatu poslední (12 bodov).

Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 5:1

Vojaci vyhrali 4. zápas po sebe. Tentoraz úplne zaslúžene. Slovanu sa nevyplatilo nasadiť do bránky Baroša, ktorý nepodal vôbec presvedčivý výkon. Do vedenia pred 3321 divákomi išli domáci, na gól Mráza z 9. min nadviazal presným zásahom Sloboda. V 22. min znížil Slovanista Brown, lež neskôr sa presadili iba domáci hokejisti, menovite dvakrát Giľák a raz Kanaďan Conway. Domáce víťazstvo dávalo logiku, hráči Dukly sa výkonnostne poriadne zdvihli.