Súhrn 16. kola Tipos extraligy: Michalovce vybuchli, Spišiakov potiahol v šlágri kola hviezdny Archambault

Zdroj: Youtube/TASR

Zverenci ruského trénera A. Porfionova sa však nemienili poddať. V 54. min vyrovnal Horvát a v infarktovom závere len 5 sekúnd pred záverečným klaksónom rozhodol o 3 bodoch pre Humenné presným pukom za brankára Valluša útočník Pereskokov. Domáci sú s 12 bodmi ale stále na poslednom mieste. Hrajú však naozaj sympaticky.

HC Košice – HK 32 Liptovský Mikuláš 4:1

Domáci Oceliari mali pred slabšou návštevou v Steel Aréne (2721 divákov) priam impozantný úvod. Už po 54 sekundách skóroval Lamper, o 12 sekúnd pridal druhý presný zásah Košíc Krivošík, aby sa po 9 minútach presadil opäť Lamper. Zverenci kanadského trénera Dana Cemana jasne dokumentovali, že sa vracajú do starej – dobrej formy. Hostia z Liptova neskôr zápas pomerne vyrovnali a vyslali niekoľko naozaj nebezpečných pukov na brankára Janusa. No ujal sa len pokus Berryho z 13. min. Aj zásluhou tohto zníženia bol zápas dlho pomerne otvorený, no domáci skúsenosťou a prepracovanou defenzívou napokon dokráčali k trom bodom. Aj zásluhou dobrého výkonu brankára Janusa. V tabuľke Tipos extraligy majú 32 bodov, a teda len 3 body strácajú na vedúcich Spišiakov.

Dukla Trenčín – HK Dukla Michalovce 4:1

Trenčín vyhral 3. zápas v rade, Michalovce pre zmenu utrpeli už 4. prehru po sebe. Pritom už v 1. min prestrelil brankára LaCouvého hosťujúci krídelník Heard. Zemplínčania už naozaj nutne potrebovali bodovať, no nepostrážili si koncovku 1. tretiny, keď v 16. min prekonali Škorvánka Charbonneau a J. Mikúš. Ešte viac im soľ do rany nasypali domáci v 28. min, keď sa presadil Hudec a hostí neušetril ani v 39. min Fín Immo – 4:1. Michalovce sa snažili so zápasom niečo urobiť, zvrátiť dej aj výsledok, mali 7 presilových hier, no využili len tú jednu, v 1. minúte. Otázka je, čo ďalej… Po tomto kole sú zverenci Petra Kúdelku už na predposlednej 11. priečke s 18 bodmi. Utrpeli už 10 prehier, 9 po riadnom hracom čase. V klube a v mužstve možno očakávať určité zmeny.

Program 17. kola Tipos extraligy (nedeľa 5. 11. 2023): Michalovce – Košice, Nové Zámky – Poprad, Spišská Nová Ves – Humenné, Trenčín – Slovan, Zvolen – Nitra, Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica.