Súhrn 16. kola Tipos extraligy: Michalovce vybuchli, Spišiakov potiahol v šlágri kola hviezdny Archambault

Zdroj: Youtube/TASR

Absolútnym ťahákom 16. kola Tipos extraligy bol súboj prvého s druhým. V zápase Spišskej Novej Vsi proti Zvolenu sa v riadnom hracom čase nerozhodlo, o víťazovi rozhodlo predĺženie, v ktorom svoj výkon dohnal do dokonalosti najproduktívnejší hráč súťaže Archambault. V čase 62:36 strelil rozdielový gól.

16. kolo Tipos extraligy

HK Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 4:3 pp.

Výborný extraligový hokej na Spiši. Domáci hráči mali raketový nástup do stretnutia, keď už v 7. minúte viedli 3:0 po presných zásahoch Archambaulta, Burgessa a Merežka. Hostia boli vtedy zrelí na uterák a zdalo sa, že len veľmi ťažko budú môcť pomýšľať na bodový zisk. Zverenci trénera Petra Oremusa sa však oklepali a postupne sa pred 3697 divákmi na štadióne dostali do zápasu. Dlho – predlho však nevedeli nájsť účinný recept na brankára Melicherčíka. Jeho kúzlo odklial až v 46. min M. Hults, na ktorého gól nadviazali ešte presné strely z hokejok Rymshu a Viedenského. Od 52. min sa tak začínalo prakticky odznova… Rozuzlenie zápasového deja nastalo v 63. min, teda v predĺžení, keď sa po prihrávke Kerbashiana presadil strelou za brankára Kupského najproduktívnejší hráč súťaže (24 bodov), hviezdny Archambault. Spišiaci tak po výhre ostali na vedúcej pozícii v tabuľke s 35 bodmi. Druhý Zvolen má o 2 body menej.

HC´05 Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky 1:4

Hostia mali problém s autobusom, v Banskej Bystrici boli taktiež zápchy na cestách, a tak sa začalo s 15- minútovým oneskorením. Paradoxne viac to pomohlo Novým Zámkom, ktorí išli do vedenia v 4. min po góle Stupku. V 15. min potom prišla dvojnásobná pohroma pre HC´05, keď sa strelami za Belányiho presadili Farley so Števuliakom. Domáci na ľade akoby ani neexistovali. V 24. min prišiel aj 4. gól, keď sa krásnou strelou presadil Loggins. Domáce zníženie dlho neprichádzalo, brankára Kantora pokoril až v 37. min Bíreš. Viac gólov už pod Urpínom nepadlo a hostia tak po predchádzajúcich 4 prehrách zabodovali konečne naplno. A úplne zaslúžene.

HC 19 Humenné – HK Poprad 4:3

Snaživý nováčik sa prezentuje sympatickým hokejom, len nevie nájsť spôsob, ako víťaziť. V piatok sa mu to po 5 prehrách konečne podarilo. Dosť zásadne mu však k 3 bodom dopomohli Podtatranci, ktorí podali výkon, aký podali. Domáci išli už do dvojgólového vedenia po góloch Horváta s Linetom, no Kamzíci skóre do 47. min úplne otočili, keď brankára Galimova postupne prekonali Dmowski a dvakrát člen 2. útoku Kukuča.