Súhrn 15. kola Tipos extraligy: Víťazstvo Slovana nad Spišiakmi, Dravecký najmladším strelcom v histórii súťaže

Zdroj: FOTO TASR/Pavel Neubauer, FACEBOOK/HC Košice

HC Slovan Bratislava – HK Spišská Nová Ves 4:2

V Bratislave sa pred 5000 divákmi hral šláger kola. Do vedenia išli hostia v 12. min po góle Nellisa, ktorý našiel recept na brankára Coreaua. Ešte na konci 1. tretiny vyrovnal O´Brien. V prostrednej tretine padol iba jeden gól, v 24. min z hokejky hosťujúceho obrancu Beaudryho. Slovanisti však mali parádnu záverečnú tretinu, keď sa postupne presadili Preisinger, Pominych a Findlay. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené. Spišská Nová Ves má však na čele tabuľky naďalej 1- bodový náskok. V piatok ju čaká šláger prvého s druhým so Zvolenom.

HK 32 Liptovský Mikuláš – Dukla Trenčín 2:3

Liptáci po vysokej výhre v Nitre tentoraz tvrdo zakopli proti Trenčínu, ktorý vyhral 2. zápas v rade. Do vedenia išli Vojaci po góloch Giľáka s Pietronirom. Na ne odpovedal v 33. min domáci legionár Berry. No okamžite o minútu skóroval útočník Giľák. Výsledok zauzlil v 40. min domáci špílmacher Réway. Domáci hráči napriek viacerým šanciam už nedokázali skóre zvrátiť. Veľmi dobrý výkon podal v bránke Dukly Kanaďan LaCouveé. Liptáci sú napriek tomu na veľmi peknom 6. mieste a patria k najväčším prekvapeniam extraligovej súťaže.

HKM Zvolen – HC 19 Humenné 4:3

Pod Pustým hradom sa domáci hokejisti na 3 body poriadne natrápili. Začali výborne a už v 11. min skóroval do Galimovovej bránky M. Hults. Následne mali hostia výhodu presilovky 5:3, ktorú nevyužili, aby ich následne poslali do vedenia góly z hokejok Šoltésa s Pereskokovom. V 25. min vyrovnal zblízka útočník Viedenský, ale výkon hokejistov HKM nebol ideálny. V 28. min po strele Šoltésa neudržal brankár Trenčan puk a zblízka ho dorazil do siete Vaško – 2:3. Zvolenčania predsa po ťažkosti vyrovnali, keď v 38. min dorazil puk odrazený od konštrukcie bránky R. Bondra. V treťom dejstve bol výsledok na vážkach. Humenčania hrali akívne, snaživo, tvorivo, čiperne… Rozuzlenie zápasu prišlo v 55. min po strele obrancu Mudráka. Zvolen tak ostal na 2. mieste tabuľky, hostia sú už s miernym mankom na poslednom miete.

Program 16. kola Tipos extraligy (piatok 3. 11. 2023): Banská Bystrica – Nové Zámky, Košice – Liptovský Mikuláš, Spišská Nová Ves- Zvolen, Humenné – Poprad, Trenčín – Michalovce