fbpx

Súhrn 14. kola Tipos extraligy: Liptovský Mikuláš zaťažil Nitru 8 gólmi, v šlágri víťazstvo Slovana pod Pustým hradom

Zdroj: FACEBOOK/Tipos Extraliga, INSTAGRAM/HC SLOVAN Bratislava

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 3:5

Pod Pustým hradom sa hralo vo výbornej atmosfére. Žiaľ, v prvej tretine 3677 divákov videlo slabší hokej. Ako jediný sa v 6. min presadil C. Hults na domácej strane. Na začiatku druhej tretiny prišla gólová smršť Slovana – skórovali postupne dvakrát Minárik, Fominych a Korenčík a brankár HKM Kupsky sa porúčal na striedačku. Do bránkoviska sa postavil Trenčan. Zvolen znížil na konci tretiny z hokejky Marcineka. Kontaktný gól stretlil v 53. min krásnou strelou Šiška. Zvolen však následne zle striedal, išiel do oslabenia a inkasoval od O´Briena. Domácich hokejistov stál lepší výsledok výpadok na začiatku 2. tretiny. Slovan konečne zabodoval za 3 body, no stále je 8.

HC 19 Humenné – HC´05 Banská Bystrica 2:3

Do vedenia išli domáci po Lapšanského zásahu. Hostia otočili skóre po presných strelách Vilkinsa so Žitným. V 46. min vyrovnával na 2:2 Fín Kuru, no v čase 53:35 sa presadil hosťujúci útočník Gašpar a 3 body tak putovali pod Urpín. Domáce mužstvo je s 9 bodmi na poslednom mieste tabuľky. Banskobystričania pokračujú v zbere bodov, sú na peknom 4. mieste.

HK Nitra – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:8

Dlho to bol pod Zoborom pomerne vyrovnaný zápas. V 13. min domáci Čederle vyrovnával na 2:2 a zdalo sa, že to naozaj bude gólovo bohatý zápas. Bol. Len však na jednu stranu. Potom sa postupne presadili hostia – dvakrát Réway, dvakrát Berry, Quince a produktívny obranca Miller. Tento výbuch Nitry sa dá máločím ospravedlniť. Pravdou však je, že Liptáci zahrali ohromujúco, bola radosť pozerať sa na ich výkon. Zaslúžene sú na 6. mieste  s 23 bodmi.

Program 15. kola Tipos extraligy (utorok 31. 10. 2023): Michalovce – Nitra, Košice – Nové Zámky, Poprad – Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš – Trenčín, Slovan – Spišská Nová Ves, Zvolen – Humenné.