Súhrn 12. kola Tipos extraligy: Michalovce opätovne so skalpom Slovana, Zvolen nadelil Liptákom sedmičku

Zdroj: FOTO TASR/Roman Hanc, FACEBOOK/Tipos Extraliga

HC 19 Humenné – HC Košice 1:3

Východniarske derby zvládli lepšie Košičania, ktorí majú predsa len vyššiu kvalitu kádra. Bol to však pred 2862 divákmi dobrý zápas pre oko diváka. Po úvodných 2 tretinách vyhrávali hostia po góloch Bača s Pollockom. V čase 54:40 vykresal výsledkovú iskierku nádeje pre domácich presným zásahom obranca Novický, no v poslednej minúte sa do prázdnej bránky presadil v zápase 2- gólový legionár Pollock. Košice sa tak predsa posunuli tabuľkou. Sú už 4. s 22 bodmi, so 6- bodovou stratou na čelo. Humenné ostáva s 8 bodmi posledné.

HK Dukla Michalovce – HC Slovan Bratislava 2:1 sn.

Na Zemplíne pred 3538 divákmi išli do vedenia hostia po góle Toroka z 3. min. Zverenci trénera Petra Kúdelku vyrovnali v 14. min zásluhou prvého sezónneho gólu Solenského. Potom to bol zväčša na ľadovej ploche boj, aj keď jednoznačne strelecky aktívnejší boli domáci hokejisti. Proti ich gólovým snahám bol často brankár Coreau. Nakoľko ani jedno z mužstiev už viac, ani v predĺžení, neskórovalo, na rad prišli samostatné nájazdy. V ktorých sa rozdielovým zásahom presadil Američan Heard. Slovan tak prehral na Zemplíne už 6. zápas po sebe.

HK Poprad – HK Nitra 3:4 pp.

Poprad sa trápi, Nitra sa, naopak, citeľne rozbehla, hlavne v ofenzíve. Pod Tatrami sa hral ale výsledkovo pomerne vyrovnaný zápas. Tak bolo aj v úvodnej tretine, keď na gól Dmowského odpovedal hosťujúci Jackson. Hostia vyhrali prostrednú tretinu 2:0, po zásahoch Gatesa s Gillom. Domáci sa však nevzdávali a dostali zápas do predĺženia, keď brankára Kašíka v zúfalom nápore prekonali Kotvan a Coulter. V predĺžení však o extra bode pre Nitru rozhodol v čase 62:03 Filip Bajtek. Nitra tak v tabuľke preskočila svojho súpera. Poprad je v očakávaní hráčskych zmien, ktoré sú dozaista nevyhnutné.

Program 13. kola Tipos extraligy (piatok 27. 10. 2023): Banská Bystrica – Košice, Slovan – Humenné, Michalovce – Zvolen, Liptovský Mikuláš – Spišská Nová Ves, Poprad – Trenčín, Nové Zámky – Nitra.