Súhrn 1. kola Tipos extraligy: Prekvapivé okamihy plus hanebná domáca blamáž Slovan Bratislava

Zdroj: TASR/Dano Veselský, Instagram/tipos_extraliga

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 4:3 pp.

Na Liptove sa hral dlho vyrovnaný súboj, zverenci Juraja Faitha Zvolenčanom dvojgólovo odskočili až v druhej tretine. Hosťom sa síce v záverečnej tretine podarilo vyrovnať po góloch Rymshu so Zuzinom, v predĺžení však pykali za vylúčenie a o extra bode pre Mikuláš rozhodol v čase 62:31 Američan Mitchell Miller.

HK Nitra – HK Poprad 2:4

Pod Zoborom to bol súboj dvoch ťažkých hokejových váh. Podtatranci víťazstvom dokumentovali, že v tejto extraligovej sezóne budú rúbať veľmi vysoko. Majú veľmi dobré mužstvo. V Nitre šli skoro do dvojgólového vedenia po góloch Mlynaroviča so Šotekom, ktoré si už nedali vziať. V 44. minúte znížil na rozdiel jedného gólu navrátilec v domácom drese kanonier Samuel Buček, v závere však prišlo k hosťujúcej poistke do prázdnej bránky. Nitra napriek prehre ukázala kvalitu a potenciál. Poprad, ako sme už naznačili, bude v tomto extraligovom ročníku veľmi silný.

HC Micron Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 1:2

Hosťujúci Spišiaci vyhrali vďaka pozornej defenzíve a brankárovi Filipovi Surákovi. Do dvojgólového vedenia išli po góloch Vandasa a Burgessa. Zlomovým okamihom zápasu bolo nepremenené trestné strieľanie domácich. Za HC Micron znížil v 46. min mladík Hugo Kováč, na viac sa domáci v tomto zápase nezmohli. Spišská Nová Ves sa po zisku bronzových medailí v minulej sezóne opäť preukázala v dobrom hokejovom vydaní.

Program 2. kola (nedeľa 17.9): Košice, B. Bystrica, Sp. Nová Ves – L. Mikuláš, Humenné – Slovan, Zvolen – Michalovce, Nitra – Nové Zámky, Trenčín – Poprad.