Súhrn 1. kola Tipos extraligy: Prekvapivé okamihy plus hanebná domáca blamáž Slovan Bratislava

Zdroj: TASR/Dano Veselský, Instagram/tipos_extraliga

Po niekoľko mesačnej prestávke sa v piatok otvorili brány hokejovej Tipos extraligy. Už 1. kolo prinieslo množstvo prekvapujúcich okamihov a výsledkov. Víťazne svoju obhajobu za titulom odštartovali hokejisti HC Košice, ktorí zdolali nováčika z Humenného.

Naopak, drvivú prehru zaznamenali na domácom ľade hráči Slovana Bratislava, ktorí podľahli Michalovciam hanebne 2:8. V drese hostí nastúpila už aj nová posila, kapitán lotyšskej reprezentácie Kaspars Daugavinš.

Prehľad 1. kola Tipos extraligy:

HC Košice – HC 19 Humenné 4:1

Košičania pred úvodným buly vyvesili pod strop Steel Arény majstrovskú vlajku a hráči dostali majstrovské prstene. Na ľade dominovali od úvodu domáci, ktorí v rozmedzí 9. a 13. minúty trikrát prekonali brankára Patrika Kozela, ktorý neskôr prenechal miesto medzi tromi žŕdkami Rusovi Galimovovi. Tým sa kanonáda Oceliarov skončila, k víťazstvu však dokorčulovali presvedčivým krokom. Po 4 prehrách v Lige majstrov im víťazstvo padlo vhod. Hostia ako nováčik nesklamali, budú však ešte musieť zapracovať na posilnení kádra. Ich prvý extraligový gól v histórii strelil Lukáš Handlovský.

HC´05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 5:6

Pod Urpínom sme boli svedkami gólovej prestrelky. Ofenzíva oboch mužstiev prevažovala nad defenzívou, pričom nevyznamenali sa ani Belányi vs. LaCouvee, muži v bránkoviskách. Do vedenia išli „Barani“, no hostia odpovedali tromi gólmi. Ďalej bol dej zápasu ako na vážkach, za stavu 5:5 minútu a pol pred koncom strelil víťazný gól obranca Phil Pietroniro. Čisté svedomie pri tomto góle nemôže mať domáci brankár. Banskobystričania pred 2 000 fanúšikmi ponúkli mnoho dobrého, no ukazuje sa, že podobne ako Trenčín musia popracovať na defenzívnej zložke svojho prejavu. Dvomi gólmi sa v drese hostí blysol Fín Tor Immo.

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Michalovce 2:8

Keď sa po 14 sekundách zápasu presadil domáci Chris Brown, asi málokto by predpovedal, že zápas nakoniec dopadne takto – a absolútne nedôstojne pre bratislavský Slovan. Už po 10 minútach odišiel po troch góloch z bránky brankár Coreau a jeho náhradník Baroš bol ako na strelnici. Gólovú lavínu Zeplínčanov sa domácim nedarilo zastaviť – pykali za pasivitu v obrannom pásme, zlé pozičné postavenie, jednoducho nekvalitu celého mužstva. Piskotu domáceho obecenstva sa preto netreba čudovať. Hostia, naopak, ukázali výborný hokej. Boli dynamickí, efektívni, mali killer inštinkt. Výborne do ich súkolia zapadol Lotyš Daugavinš, na slovenské pomery fantastická posila.