Spôsob písania správ na mobile prezradí, či ste Gen Z, alebo mileniál

Reklama
Na generačné rozdiely sa poukazuje pomerne často. Móda, slovná zásoba alebo hudobné preferencie nie sú jedinými kultúrnymi ukazovateľmi veku. Zdroj: Freepik

Gén Z, mileniál, alebo ešte starší? Spôsob, akým ľudia píšu správy, prezrádza, či patríte do generácie boomerov, mileniálov alebo generácie Z, hovorí TikToker a influencer Tyler Morgan. Informuje irozhlas.cz.

Na generačné rozdiely sa poukazuje pomerne často. Móda, slovná zásoba alebo hudobné preferencie nie sú jedinými kultúrnymi ukazovateľmi veku. Možno ich odvodiť aj z toho, ako ľudia píšu textové správy.

Influencer Tyler Morgan je známy z videí, ktoré odhaľujú skryté funkcie iPhonov a Androidov. Jedno z jeho videí poukazuje aj na rôzne návyky pri písaní textových správ. Väčšina ľudí tým totiž podľa Morgana odhalí svoj vek.

Po zverejnení video získalo viac ako dva milióny zhliadnutí, podotkol web Independent.

Ako možno teda rozdeliť generácie na základe používania mobilu na textovú komunikáciu?

Pokiaľ dokážete písať na klávesnici iba jednou rukou, a to rýchlo a presne, TikToker predpokladá, že vám je niečo medzi predškolským vekom a 25 rokmi.

Noël Wolf, odborníčka na jazyky a kultúru zo spoločnosti Babbel, upozornila na fakt, že je generácia Z možno náchylnejšia na používanie malých písmen, pretože to pôsobí „nenútenejšie a uvoľnenejšie“.

Server LADbible v reakcii na to cituje Hannah Million, používateľku TikToku, ktorá uviedla, že „dospievanie znamená uvedomiť si, že je možno načase prestať písať malými písmenami“.

U tých, ktorí píšu síce rovnako rýchlo a presne, ale oboma palcami, Morgan odhaduje, že budú v podobnom vekovom rozmedzí, ale tvrdia, že tento štýl bude pretrvávať aj do neskoršieho obdobia. Podľa Morgana majú ľudia tendenciu ťukať dvoma palcami až do päťdesiatky. Vtedy začnú občas písať textové správy ukazovákom.

Po dosiahnutí 65 rokov potom ľudia začnú držať telefón nedominantnou rukou a plne písať iba ukazovákom. Mnohí používatelia ale vidia príčinu v tom, že so zväčšujúcimi sa telefónmi sa toho dá palcom urobiť len veľmi málo. Morgan v rozhovore pre Newsweek uviedol, že k týmto postrehom došiel, keď pozoroval ľudí počas dlhej chvíle v práci, keď bol doma alebo s priateľmi.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie